Autor: Sebastian Śliwieński

sebastian.sliwienski@e-forum.com.pl
Redaktor naczelny
„Nowoczesnego Magazynu”

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Na dobry początek roku

Okres od grudnia 2010 r. od lutego 2011 r. był niezwykle udany dla deweloperów powierzchni logistycznych. W portfolio pojawili się nowi klienci, przedłużono też sporo umów najmu.

Czytaj więcej

Polski rynek wózków pod lupą

Po raz trzeci pod marką czasopism branżowych — „Nowoczesnego Magazynu” oraz „Logistyki a Jakość” — przygotowaliśmy zestawienie redakcyjne opisujące polski rynek wózków widłowych. Pełna wersja raportu jest już na rynku. 

Czytaj więcej

Kluczowe kryteria wyboru operatora

Jaki jest idealny operator logistyczny według opinii klientów? Dba on o kompletność dostaw, jest terminowy, skłonny do bardzo elastycznego podejścia do cen za swoje usługi i co istotne — ma duże doświadczenie w branży, którą obsługuje. Skąd to wiemy? Przeprowadziliśmy badanie i zapytaliśmy o kluczowe kryteria wyboru operatorów ich obecnych i byłych klientów.

Czytaj więcej

Serwisom pod rozwagę

„Są trzy główne kryteria świadczące o tym, czy dany serwis wózków widłowych jest dobry: cena usługi, cena usługi i... cena usługi” — tak przynajmniej mawia znajomy przedsiębiorca mający flotę ponad 100 wózków, trzech różnych marek. Tak, cena jest ważna, ale czy tylko ona ma wpływ na wybór i późniejszą ocenę serwisu widlaków? Postanowiliśmy to sprawdzić w minibadaniu, którego wyniki prezentujemy poniżej. 

Czytaj więcej

W wielu przypadkach klient okazał się rozsądniejszy

Z Robertem Jurkiewiczem, prezesem zarządu Linde Material Handling Polska, o sytuacji na rynku wózków i o tym, że w wielu przypadkach zachowania klientów były bardziej racjonalne niż samych dostawców urządzeń magazynowych, rozmawia Sebastian Śliwieński. 

Czytaj więcej

Nadszedł czas na dużą inwestycję

Z Dariuszem Wojcieszkiem, dyrektorem zarządzającym Toyota Material Handling Polska, o wynikach zamkniętego właśnie przez Toyotę roku finansowego i o planach budowy nowego centrum biurowo-magazynowego, rozmawia Sebastian Śliwieński. 

Czytaj więcej

Wrócił popyt, wreszcie...

Czy w I półroczu 2010 r. znacząco zmieniła się struktura popytu powierzchni magazynowej przez klientów deweloperów? Jak zachowywały się ceny w ostatnich 6 miesiącach i co nas czeka w drugiej połowie roku? Jakie największe kontrakty zostały zawarte w I półroczu? Zapytaliśmy deweloperów. 

Czytaj więcej

Prawie jak nowe

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rynku wózków używanych po I półroczu 2010 r. Czy klienci mogą liczyć 
na dalsze obniżki cen?

Czytaj więcej

Mobilność w praktyce

Mobilne terminale wykorzystywane w magazynach są warte tyle, ile czasu i pieniędzy pomogą zaoszczędzić osobie zarządzającej magazynową logistyką. Prześledźmy ich praktyczne wykorzystanie w przypadku działalności na małą,jak i na dużą skalę — na przykładzie sklepu sportowego Cool Sport oraz firmy farmaceutycznej KRKA-Polska. W obu przypadkach zastosowano różne rozwiązania techniczne. 
 

Czytaj więcej

Zastrzyk z systemu IT remedium na kłopoty?

Firmy z branży IT w ostatnich miesiącach wzywane były do magazynów niczym lekarz pierwszego kontaktu po to, by szybko zdiagnozować i jak najszybciej zlikwidować kłopoty związane z zarządzaniem zapasami. Tyle tylko, że ingerencja w „żywy organizm”, jakim jest magazyn, wymaga czasu oraz zaangażowania obu stron kontraktu. 

Czytaj więcej

Operatorzy znów na zakupach

W pierwszym półroczu br. operatorzy logistyczni — po przerwie — znów chętniej inwestują w sprzęt magazynowy, przede wszystkim w zakup i wynajem regałów 
oraz wózków widłowych. Tak wynika 
z czerwcowej sondy przeprowadzonej przez „Nowoczesny Magazyn”. Co kupowali operatorzy, jakie kryteria wyboru miały dla nich największe znaczenie i jak prognozują kolejne półrocze? 

Czytaj więcej

6 oszczędnych wózków elektrycznych

Redakcja „Nowoczesnego Magazynu” tym razem szukała na rynku oszczędnego, niewielkiego wózka widłowego. Kierowaliśmy się kilkoma głównymi wytycznymi. 

Czytaj więcej