Dział: Optymalizacja kosztów w magazynie

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wyzwanie: szybka i sprytna kompletacja zamówień oraz automatyczna obsługa zwrotów

Wielu twierdzi, że błędy podczas pakowania i wysyłek są nieuniknione. My uważamy inaczej. Wielu mówi, że obsługa zwrotów jest bardzo skomplikowana. My mamy inne zdanie. Dlaczego hasło BEUMER Group „Made different” jest dla nas takie ważne? Już tłumaczę.

Czytaj więcej

Przełom w polskiej logistyce Reesink Logistic Solutions i nowa era automatyzacji magazynowej

Automatyzacja procesów nie jest już trendem, to konieczność w każdym nowoczesnym magazynie i centrum logistycznym. Jest to niezbędny fundament rozwoju handlu elektronicznego, hurtowego i detalicznego lub produkcji, wykorzystujący zrównoważone, skondensowane, w pełni zautomatyzowane, przyszłościowe rozwiązania Goods-2-Person (G2P). Przy ciągle rosnących kosztach pracy i energii Reesink Logistics Solutions jest w stanie przekształcić Twój magazyn w przyszłościowy, zrównoważony i efektywny kosztowo!

Czytaj więcej

Nowoczesne magazyny w XXI w. Przyszłość logistyki w epoce zielonej energii

W ciągu ostatnich trzech dekad sektor logistyki i zarządzania magazynami przeszedł fundamentalną transformację. Dawniej dominujące magazyny bez regałów, obsługiwane przez wózki spalinowe i zarządzane przy użyciu tradycyjnych metod, ustąpiły miejsca zaawansowanym technologicznie centrom logistycznym. Ta ewolucja odzwierciedla zmieniające się potrzeby i oczekiwania współczesnego rynku. W nowoczesnych magazynach XXI w. centralnym punktami stały się: efektywność, precyzja, szybkość działania oraz zrównoważony rozwój.

Czytaj więcej

Pieniądze na rozwój

Dzięki dotacjom unijnym można wyszkolić kadrę i wyposażyć pracowników w nowoczesne narzędzia pracy. Tyle tylko, że trzeba wiedzieć, jak je pozyskać i mieć sensowną strategię na ich wydatkowanie. 

Czytaj więcej

Stawiamy magazyn pod chmurką

Co zrobić, gdy musimy na krótki czas magazynować towar, a nie mamy miejsca w hali magazynowej ani nie stać nas na wynajęcie lub rozbudowę magazynu? Jeśli rodzaj towaru na to pozwala, to możemy postawić profesjonalną wiatę — zbudowaną z wyselekcjonowanych materiałów z oświetleniem i systemami alarmowymi. 

Czytaj więcej

Inwestycja z unijną pomocą

O dotację ze środków wspólnotowych ubiegać się mogą przedstawiciele wielu różnych grup przedsiębiorstw, a lista potencjalnych beneficjentów jest naprawdę długa. Są wśród nich także przedsiębiorstwa branży TSL. 

Czytaj więcej

Drugie „życie” magazynu

Dla inwestorów czasy nie są łatwe, trudno w bieżącej działalności wygospodarować znaczące kwoty z przeznaczeniem na inwestycje czy choćby modernizację. Nie oznacza to jednak, że nic się nie da zrobić. Sprawdzaliśmy, jakich zabiegów można dokonać 
w magazynie, dysponując dość ograniczonym budżetem. 

Czytaj więcej

Paletowe standardy

Z pozoru wyjątkowo prosta paleta drewniana jest w istocie dość skomplikowanym produktem, który musi spełniać wyśrubowane normy.

Czytaj więcej

Byle do Euro 2012

Oferta firm leasingowych jest tak szeroka i skierowana do klientów o różnej zasobności portfela i skali działalności, że przedsiębiorca może leasingować zarówno małe wózki widłowe, jak i duże oraz drogie maszyny do przenoszenia kontenerów czy maszyny budowlane.

Czytaj więcej

Magazynier w ciągłym ruchu

Terminale mobilne znajdują zastosowanie w wielu obszarach przedsiębiorstwa. Jednak najczęściej w nowocześnie zarządzanej firmie są nieodłącznym wyposażeniem magazyniera.

Czytaj więcej

Wdrożenie OPTIpromag w Browarach Żywiec

System WMS OPTIpromag jest wykorzystywany w Browarach Żywiec do zarządzania wieloma magazynami o różnej konfiguracji logicznej, począwszy od magazynów z polami odkładczymi, poprzez regały stacjonarne, aż po system regałów jezdnych. Przedstawiamy kulisy wdrożenia. 

Czytaj więcej