Wymiana opon, samodzielna czy z prasą?

Optymalizacja kosztów w magazynie

Co zrobić, gdy opona ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu? Trzeba ją — a właściwie je, bo wymiany dokonuje się parami na feldze, by zachować takie same właściwości bieżników obu opon — wymienić. W rzadszych przypadkach, gdy opony były bardzo mało używane i bieżnik jest w bardzo dobrym stanie, można wymienić na nową tylko jedną, uszkodzoną oponę. 

 

Zmiana opon w wózku nie zawsze jest możliwa własnymi siłami użytkownika. Przy oponach pneumatycznych, jeśli konstrukcja felg — skręcanych — pozwala na to, można pokusić się o samodzielną wymianę, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa 
(z koszem). W większości jednak przypadków, wózek odstawia się do serwisu albo jeśli serwis ma taką możliwość — wzywa się samochód serwisowy z mobilną prasą. 
Mobilna prasa jest rozwiązaniem, do którego dążą wszystkie firmy serwisujące, bo pozwala na istotne skrócenie czasu przestoju w firmie i na oszczędności dla klienta, który nie musi angażować transportu wózka do punktu naprawczego. Po prostu — serwis przyjeżdża do niego i na miejscu, w krótkim czasie przywraca wózkowi sprawność.

 

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy