Dołącz do czytelników
Brak wyników

Dlaczego mycie wysokociśnieniowe?

Baza wiedzy | 23 czerwca 2021 | NR 1
0 131

W branży transportowej, logistyce nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia pojazdów, terenów wjazdowych, magazynów i hal niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy urządzeń wysokociśnieniowych. W zależności od rodzaju zabrudzeń, typu, liczby i wielkości czyszczonych pojazdów, powierzchni hal należy wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Wychodząc naprzeciw różnorodności potrzeb, Kärcher od 16.03 do 31.05.2015 r. zaprasza do skorzystania z promocji 5 modeli urządzeń wysokociśnieniowych, od najmniejszego HD 5/15 C aż do supermocnego HDS 9/18-4 M Classic.

Aby zrozumieć istotę działania wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących, trzeba przyjąć, że ważne dla procesu czyszczenia są: 

  1. Działanie mechaniczne (strumień wody pod wysokim ciśnieniem);
  2. Temperatura (modele HD mogą pracować z wodą o temperaturze do 60oC, a modele HDS osiągać stopień parowy);
  3. Działanie chemiczne (przy użyciu wspomagających czyszczących środków chemicznych);
  4. Czas (czas działania strumienia wody na czyszczoną powierzchnię).

Jednak dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe. Zdaniem specjalistów Kärcher zainteresowany nabyciem urządzenia wysokociśnieniowego powinien zwrócić uwagę na te parametry pracy i zakres wyposażenia, które odpowiadają za skuteczność czyszczenia. Są to: wydajność tłoczenia (ilość litrów wody podawana w jednostce czasu – l/h), ciśnienie robocze (w barach, efekt zależny od kąta natarcia i odległości od dyszy) oraz geometria strumienia wody (strumień punktowy, płaski, obrotowy), wszystkie składające się na tzw. ciśnienie natarcia, decydujące w działaniu mechanicznym. Widać to np. w działaniu rotacyjnej dyszy spryskującej, w którym łączy się siłę...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy