Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kierunek: rozwój

Baza wiedzy | 17 maja 2021 | NR 1
0 111

Planujesz zakup nowych lub używanych wózków widłowych dla swojej firmy? Chcesz zmodernizować lub rozbudować przedsiębiorstwo? Przekonaj się, ile zyskasz, decydując się na leasing. 

 

Z roku na rok obserwujemy dynamiczny rozwój rynku leasingowego. Po rekordowych wynikach ubiegłego roku tempo wzrostu wciąż jest bardzo wysokie. Zdaniem ekspertów, tak dobre wyniki nie byłyby możliwe bez zmian w strategii firm leasingowych, polegających na ciągłym rozszerzaniu i udoskonalaniu oferty. Jeszcze do niedawna podstawową metodą finansowania był kredyt. Teraz przedsiębiorcy są bardziej świadomi możliwości i korzyści podatkowych, jakie niesie leasing.
— Klienci zdali sobie sprawę, iż dzięki leasingowi mogą stać się posiadaczami maszyn i urządzeń, a nie jedynie samochodów. Do leasingu niewątpliwie zachęca fakt, że brokerzy leasingowi odciążają przedsiębiorców, dbając o ograniczenie formalności do minimum — mówi Beata Mielczarek-Nowakowska z Jungheinrich Polska. 


Leasing lepszy niż zakup


Specjaliści z branży zauważają, że w segmencie wózków widłowych z roku na rok maleje liczba ich zakupów na rzecz wynajmu długoterminowego i leasingu. 
— Podobnie jak w przypadku innych środków trwałych, o wyborze leasingu jako narzędzia finansowania inwestycji, decyduje szereg korzyści, przede wszystkim podatkowych i finansowych, ale także: poprawa płynności finansowej firmy, szybkie i elastyczne warunki umowy czy dostępność oferty leasingowej — mówi Waldemar Topiński, dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych VB Leasing.
Warto też podkreślić, że spółki leasingowe współpracują z wieloma producentami, dostawcami i importerami sprzętu polskich i światowych marek. 
— Ta współpraca bardzo opłaca się leasingobiorcom, którzy w jednym miejscu mogą liczyć na kompleksową usługę, sposób jego sfinansowania oraz atrakcyjne ubezpieczenie, będące częścią oferty leasingowej. To znaczna oszczędność czasu. Ponadto ścisła kooperacja dostawcy ze spółką leasingową przekłada się na warunki finansowe oferowane klientom, które są wówczas znacznie atrakcyjniejsze — dodaje Waldemar Topiński. 

 

ATUTY 
l minimum formalności — potrzebne tylko podstawowe dokumenty,
l kompleksowa obsługa — firmy leasingowe zapewniają zakup maszyn lub urządzeń oraz ich ubezpieczenie,
l elastyczność finansowania — dopasowanie opłaty leasingowej do potrzeb i możliwości firmy,
l preferencyjne warunki ubezpieczenia — szeroki zakres i preferencyjne pakiety ubezpieczeń,
l rzetelność oferty i jasne zasady rozliczeń — w umowie leasingu stosuje się mechanizm korekty opłat leasingowych, który zapewnia dostosowanie opłat do bieżących rynkowych stóp procentowych. Jeśli spadną stopy procentowe, obniżą się również opłaty leasingowe.

KORZYŚCI
l większa konkurencyjność — więcej maszyn, więcej możliwości,
l korzyści podatkowe — przy leasingu operacyjnym opłaty leasingowe obniżają podstawę opodatkowania prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej,
l rozwój firmy — dzięki pozyskaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń i maszyn,
l lepsza płynność finansowa — zwiększysz płynność finansową dzięki rozłożeniu
w czasie wydatków za używanie maszyn i urządzeń,
l samofinansowanie — inwestycja może być finansowana z przychodów wypracowanych przez leasingowany przedmiot, 
l taniej ubezpieczysz — możesz skorzystać z preferencyjnych stawek i pakietów ubezpieczeniowych.

 

Nowe czy używane?


Ze struktury portfela leasingu wózków widłowych w VB Leasing wynika, że 70-80 procent leasingobiorców decyduje się na nowe wózki widłowe, pozostała część — co piąty klient — wybiera sprzęt używany. Nowe wózki leasingowane są najczęściej na dłuższy okres, natomiast krótkie terminy to domena wózków używanych. Cena zależy przede wszystkim od typu wózka, masztu, warunków, w jakich będzie pracował oraz oczywiście czasu leasingu. 
Firmy leasingowe najczęściej posiadają partnerów finansowych, wspólnie z którymi oferują swoim klientom korzystną formę finansowania wózków widłowych. 
— Dzięki podpisanym umowom ramowym z tymi firmami możemy zaproponować naszym klientom między innymi niską promocyjną marżę, uproszczoną procedurę „easy lease”, dzięki której nasi klienci wypełniają jedynie skróconą ankietę zamiast rozbudowanego wniosku i nie muszą na przykład przedstawiać zaświadczeń o niezaleganiu z urzędu skarbowego, ZUS-u czy opinii bankowej. Do tego dochodzi krótki termin przygotowania oferty leasingowej, szybkie podpisanie umowy leasingowej
w oparciu o wypracowaną uproszczoną procedurę i uzgodnione wzory dokumentów oraz możliwość otrzymywania przez klienta jednej faktury obejmującej zarówno ratę leasingową, jak i usługę pełnego...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy