Magazyn po dyplomie

Raport

Logistycy chcący kształcić się podyplomowo nie mogą narzekać na zakres oferty edukacyjnej zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni. Niestety pracownicy sektora logistyki magazynowej takiego komfortu nie mają. Studiów podyplomowych w tym kierunku jest jak na lekarstwo.

Przyczyny takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się zapewne w specyfice zawodu logistyka magazynowego, która znacznie więcej czerpie z praktyki niż teorii, a tym samym wymyka się standardowemu podejściu naukowemu. Obsługa systemów magazynowych, nowe trendy w organizacji magazynów czy narzędzia codziennej pracy – wszystko to znacznie lepiej można przyswoić podczas specjalistycznych szkoleń niż podczas kilkumiesięcznych studiów.
Jest to tym bardziej zauważalne, że oferta szkoleniowa pod kątem logistyki magazynowej jest bardzo bogata, zarówno co do tematyki, jak i zasięgu geograficznego. Tymczasem studia podyplomowe w tym zakresie oferuje zaledwie kilka uczelni w Polsce, zdecydowana większość ogranicza się do elementów logistyki magazynowej w ramach programu studiów z szerzej rozumianej logistyki łańcucha dostaw czy logistyki przemysłowej.

Zarządzanie magazynem w Poznaniu…


Najpewniejszym kierunkiem dla osób chcących doskonalić się w zakresie logistyki magazynowej są specjalistyczne uczelnie logistyczne. Studia podyplomowe na kierunku zarządz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy