Autor: Karol Piotrowski

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

W poszukiwaniu powierzchni idealnej

Wynajęcie magazynu na potrzeby firmy wydaje się czynnością prostą. W praktyce jednak na niedoświadczonego
najemcę czeka szereg problemów, które mogą mu skutecznie utrudnić znalezienie idealnej powierzchni
magazynowej.

Czytaj więcej

Tani sposób na magazyn

Nie każdego przedsiębiorcę stać na budowę własnych lub wynajem powierzchni
magazynowych. Zdarzają się również sytuacje, gdy magazyn potrzebny jest natychmiast
i nie ma czasu na poszukiwania powierzchni do wynajęcia. Rozwiązaniem w takiej
sytuacji są przenośne powierzchnie magazynowe.

Czytaj więcej

Lato – czas na przegląd doków!

Doki przeładunkowe, wraz z ich nieodłączną częścią, jaką są bramy, to okna na magazynowy świat. Tegoroczna zima, wyjątkowo długa i mroźna, wystawiła je na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych. Paradoksalnie jednak obserwowany w ostatnich miesiącach wzrost zapotrzebowania na usługi serwisowe bram i doków nie jest przejawem dobrze rozumianej troski o stan techniczny magazynu, ale raczej próbą nadrobienia błędów i zaniedbań. Szczególnie tych wynikających z chęci zaoszczędzenia na kosztach serwisu. A na serwisie bram i doków nie powinno się oszczędzać nigdy!

Czytaj więcej

Wzburzone morze kompletacji

Sezonowość zapotrzebowania na pracowników to w branży magazynowej norma. Szczególnie w przypadku dużych sieci handlowych, których centra dystrybucyjne muszą sobie radzić z obsługą zwiększonych obrotów przed świętami czy w okresie dużych akcji promocyjnych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie największe sieci handlowe w Polsce.

Czytaj więcej

Magazyn po dyplomie

Logistycy chcący kształcić się podyplomowo nie mogą narzekać na zakres oferty edukacyjnej zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni. Niestety pracownicy sektora logistyki magazynowej takiego komfortu nie mają. Studiów podyplomowych w tym kierunku jest jak na lekarstwo.

Czytaj więcej

Co dziesiąta wysyłka to pomyłka

Jak nie zablokować wysyłek e-sklepu? Kiedy warto pomyśleć o zewnętrznej firmie, która kompletuje przesyłki, pakuje je czy etykietuje? W jaki sposób organizują wysyłki małe, średnie i duże e-sklepy? W tym artykule prezentujemy sprawdzone przez polskie e-sklepy sposoby na uniknięcie błędów w wysyłce czy pomyłek na fakturach. Pochodzą one z „Ogólnopolskiego Badania Rynku E-commerce”.

Czytaj więcej

Zaspokoić głód wiedzy

Menedżerowie odpowiedzialni za zarządzanie magazynami na pewno nie mogą narzekać na brak oferty szkoleniowej na rynku. Możliwości poszerzania wiedzy i zdobywania praktycznych umiejętności przez logistyków oferuje szereg firm i instytucji branżowych.

Czytaj więcej

Jeszcze kierownik czy już menedżer?

Jeszcze nie tak dawno kierownik magazynu, dziś coraz częściej warehouse manager. Zmiana ta nie ogranicza się jednak tylko do tytułu. Także zakres kompetencji osób odpowiedzialnych za nadzór nad obiektami magazynowymi uległ zasadniczym zmianom. To zawód dla ludzi odpowiedzialnych, dobrze zorganizowanych i otwartych na nowe rozwiązania.

Czytaj więcej

Co daje magazynierowi monitorowanie produkcji?

Czy w dzisiejszych czasach wystarczy sam pomysł na świetny produkt? Absolutnie nie. Trzeba przede wszystkim potrafić go sprzedać, a kiedy znajdzie się już klientów, sprawnie ich obsłużyć. Jak planować produkcję, aby nie generować zbędnych kosztów magazynowania, ale też nie narażać odbiorców na długie terminy dostaw? 

Czytaj więcej

ZAWÓD nie dla każdego?

638 wypadków w magazynach i na produkcji zarejestrowała w ubiegłym roku Państwowa Inspekcja Pracy. Kilkaset z nich zostało zakwalifikowanych jako ciężkie, a w wyniku 14 odnotowano zgon. Najczęściej ich przyczyną była utrata kontroli nad materiałem obrabianym lub nad obsługiwaną maszyną. Czy przyczyną tych niekorzystnych statystyk jest niewielki próg wymagań stawiany potencjalnym operatorom wózków?

Czytaj więcej

Pieniądze czekają na inwestorów

W poprzednim wydaniu „Nowoczesnego Magazynu” prezentowaliśmy etapy planowania inwestycji w budowę nowego obiektu i zasygnalizowaliśmy kwestię jej finansowania. W tym numerze rozwijamy ten temat, podpowiadając, gdzie można szukać środków na taką inwestycję.

Czytaj więcej

Tutaj też odciąży nas komputer

Osoby odpowiedzialne za politykę magazynową nie od dziś korzystają ze specjalistycznego oprogramowania. W małej firmie zazwyczaj wystarcza do tego zwykły arkusz kalkulacyjny, ale bardziej skomplikowana działalność wymaga znacznie szerszych funkcjonalności, które są w stanie zaoferować tylko specjalistyczne programy. Szczególnie w kontekście zarządzania zapasami.

Czytaj więcej