Magazynowy zawrót głowy

WYDARZENIA

Podczas tegorocznego Taropaku (15-18 września) hale Międzynarodowych Targów Poznańskich „pękały w szwach”. Spore były również prezentacje na terenach otwartych. Nas najbardziej interesowały nowości dla gospodarki magazynowej.   

 

Przydatne Big-Bagi 

Wyglądają dość niepozornie, ale są mocne i funkcjonalne. Mowa o Big-Bagach przedstawionych na Taropaku przez firmę Cerplast. Big-Bagi są najpopularniejszym na rynku opakowaniem wielopojemnościowym. Worki wykonywane są z tkanin polipropylenowych, w dwóch wariantach. W pierwszym są one powlekane (laminowane polietylenem), co pozwala na zabezpieczenie produktu przed chłonięciem wilgoci z zewnątrz, a w drugim zrezygnowano z warstwy powlekającej  (tak zwane worki oddychające). Tkaniny stabilizuje się przeciw szkodliwemu działaniu promieni UV. Worki wykonane są w konstrukcji jedno-, dwu-, a także czterozawiesiowej, w wariancie jednorazowym lub wielokrotnego użytku.

 

Dalmec zdobył Złoty Medal Taropaku za swe manipulatory. 

 

- Różnorodność zastosowania Big-Bagów wiąże się m.in. z łatwością  ich napełniania, dystrybucją, oszczędnością powierzchni magazynowych. Są też ekonomiczniejsze w porównaniu z innymi opakowaniami – mówi Andrzej Madejczyk Cerplast).

Tworzywa w roli głównej

Zainteresowaniem cieszyły się kontenery IBC czyli tak zwane paletopojemniki. Służą one między innymi do przechowywania i transportu artykułów spożywczych. W wersji  standardowej mają objętość: 600, 800 i 1.000 l. Można zastosować paletę z tworzywa sztucznego, stalową ocynkowaną lub drewnianą. W wersji UN paletopojemniki przeznaczono na produkty szkodliwe dla środowiska. Można w nich transportować na przykład kwasy, zasady, oleje mineralne.

Wymiary są identyczne jak w przypadku wersji Standard. Paletopojemniki UN występują również w wersji EX, a zatem z osłoną elektrostatyczną. W ofercie Fach-Paku znalazły się też wykonane z tworzyw sztucznych skrzyniopalety składane. Wykonano je na trzech płozach lub na czterech stopach. Szeroką gamę palet wykonanych z tworzyw sztucznych pokazała również firma Craemer. Była wśród nich między innymi paleta CR1, stosowana głównie w wysokich regałach i tam gdzie stosuje się zautomatyzowane procesy przesyłowo-załadowcze (wzmocniona konstrukcja, obciążenie dynamiczne 1500 kg). Z kolei tam gdzie przemieszczane są niezbyt ciężkie ładunki przydaje się paleta C5C (obciążenie dynamiczne 1000 kg). Palety Craemera nazywane są przez niektórych inteligentnymi. Można bowiem zintegrować z nimi nadajniki RFID, umożliwiając równoczesny odczyt danych z wielu palet w ramach jednej operacji.

 

JumboFlex to nowy podnośnik harmonijkowy marki Schmalz. 

                                   

„Termosy” na k

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy