Nowoczesne sortowanie

Raport

Na polskim rynku pojawiło się ostatnio sporo nowoczesnych systemów sortująco-dystrybucyjnych. Są to rozwiązania stosowane m.in. w terminalach przeładunkowych, systemach cross-docking, w centrach logistycznych, sortowniach. Wiele rozwiązań znajduje dla siebie zastosowanie w przemyśle spożywczym.

 

Większość dostępnych na naszym rynku systemów to konstrukcje najbardziej renomowanych producentów, np. Vanderlande Industries, który ma w swym portfolio linie sortujące wykonane dla znanych sieci handlowych zajmujących się dystrybucją artykułów spożywczych (np. Tesco czy LeClerc). Zazwyczaj są to rozwiązania kompleksowe — urządzenia i instalacje przemysłowe dostarczane są razem z niezbędną technologią. Praktycznie nie ma dwóch identycznych, większość linii to konstrukcje dedykowane dla konkretnego odbiorcy, uwzględniające jego specyficzne wymagania techniczne i funkcjonalne. 
Cechą wspólną systemów jest natomiast wykorzystywanie podobnych typów elementów. W systemach sortujących wykorzystuje się zatem np. różnego rodzaju przenośniki (taśmowe, rolkowe, płytkowe), szybkie ślizgi, transfery łańcuchowe lub pasowe, stoły obrotowe, kątowe transfery proste i ukośne, popychacze kierunkowe. Wydajność urządzeń to jeden z elementów ściśle uwarunkowanych potrzebami danego odbiorcy, w maksymalnym wariancie sięga kilkunastu tysięcy sztuk na godzinę pracy. 

S

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy