DHL i Ricoh uzyskały 25-proc. wzrost wydajności dzięki zastosowaniu „xPick” – inteligentnego rozwiązania do pobierania zamówień w magazynie. To rozwiązanie pick-by-vision zaproponowane przez Ubimax GmbH. Zastępując listy towarów do pobrania i ręczne skanery, system ten całkowicie eliminuje błędy w obsłudze.
We współpracy z Ricoh łańcuch dostaw DHL testował pilotowe rozwiązanie Ubimax Pick-by-Vision xPick w swoim centrum logistycznym w Bergen op Zoom. Na trzy tygodnie pracowników kompletujących zamówienia wyposażono w system xPick, działający w połączeniu z okularami Google Glass i Vuzix M100. W tym okresie system skutecznie przetransportował 20 000 towarów w ramach 9000 zamówień. Wyeliminowanie ręcznych skanerów i list pobierania miało korzystny wpływ na prędkość kompletacji towarów i liczbę występujących błędów.
O Ricoh
Ricoh, firma utworzona w Japonii w 1936 r., obecnie jest korporacją o zasięgu ogólnoświatowym, obejmującą ponad 300 firm i oddziałów, ponad 20 zakładów produkcyjnych. Ricoh jest producentem cyfrowych wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. Gama produktów obejmuje m.in.: czarno-białe i kolorowe drukarki laserowe, faksy, powielacze cyfrowe, aparaty fotograficzne oraz oprogramowanie.
Ricoh Europe obejmuje 70 krajów. Ma dwie centrale: w Londynie w Wielkiej Brytanii oraz w Amstelveen w Holandii. W Europie ma cztery zakłady produkcyjne: w Telford, Wellingborough i Stirling w Wielkiej Brytanii oraz Colmar we Francji. W Bergen op Zoom w Holandii znajduje się Europejskie Centrum Konfiguracji i Dystrybucji. Stanowi ono wsparcie Grupy Ricoh w działalności na arenie europejskiej, w ramach programu optymalizacji zarządzania łańcuchem dostaw.
W Holandii zlokalizowane jest Europejskie Centrum Części Zamiennych. Wraz ze swoją siecią oddziałów w całej Europie magazynuje ponad 55 000 części zamiennych do urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek, kopiarek, faksów, skanerów, powielaczy cyfrowych oraz powiązanego sprzętu automatyki biurowej.
Jan-Willem De Jong, dyrektor oddziału technologii łańcucha dostaw DHL na kraje Beneluksu, wyjaśnia przyczyny ogromnego sukcesu projektu pilotażowego:
– Pobieranie towarów oparte na systemie wizji umożliwia transport towarów bez użycia rąk, co znacznie poprawia wydajność. Technologia ta stanowi pomoc dla naszej załogi i przynosi istotne korzyści naszym klientom.


Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem