Dołącz do czytelników
Brak wyników

System SKK Smart w JFP

Baza wiedzy | 7 czerwca 2021 | NR 1
0 42

Chcąc usprawnić operacje magazynowe, firma odzieżowa JFP zdecydowała się na wdrożenie, zaproponowanego przez SKK Systemy Kodów Kreskowych SA, rozwiązania wspomagającego obsługę procesów logistycznych.

 

JFP Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku tekstylnym od 2003 r. Zajmuje się sprzedażą odzieży zarówno do dużych sieci handlowych, jak i dystrybucją do mniejszych podmiotów działających na polskim rynku. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy JFP rozszerzyła swój asortyment o markę ReyJay. 
Właściwe oznakowanie produktów w sklepie i magazynie gwarantuje rzetelną kontrolę przepływu towarów, a jednocześnie zapewnia szybką i jednoznaczną informację dla pracowników oraz klientów. Dla firmy JFP, właściciela i dystrybutora marki ReyJay, której produkty są dystrybuowane na terenie całego kraju poprzez własne salony sprzedaży oraz sklepy franczyzowe, kontrola aktualnego stanu zaopatrzenia jest szczególnie istotna. 
Do tej pory w JFP wszystkie operacje magazynowe, takie jak wysyłka, przyjęcia i inwentaryzacja, wykonywane były na podstawie wydruków papierowych z systemu SAP Business One. Następnie rezultat kompletacji, przyjęć lub inwentaryzacji był wpisywany lub weryfikowany w systemie ręcznie przez pracownika.
JFP potrzebowała rozwiązania usprawniającego operacje magazynowe. Poszukiwano sprawdzonego produktu, dlatego zdecydowano, że dostawcą takiego rozwiązania powinna być firma z bogatym doświadczeniem, która nie tylko realizuje projekty wdrożeniowe, ale także zajmuje się konsultingiem w zakresie oprogramowania do obsługi procesów magazynowych. Wybór padł na SKK Systemy Kodów Kreskowych SA z Krakowa, solidnego partnera, który posiada doświadczenie oraz odpowiednie aplikacje dla firmy, takiej jak JFP. 
SKK zaproponowała JFP wdrożenie systemu usprawniającego operacje magazynowe oraz inwentaryzację w salonach sprzedaży, który składa się z następujących elementów: aplikacji SKK Smart zainstalowanej na terminalach Dolphin 6500, serwera wymiany danych z SAP Business One — SKK WebTransfer.
SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie dedykowane dla komputerów mobilnych wspomagające obsługę procesów magazynowych. Przy użyciu tej aplikacji można dokumentować realizację operacji, takich jak przyjęcie, wydanie i inwentaryzacja, poprzez rejestrację kodów kreskowych, którymi są oznakowane produkty, będące przedmiotem danej operacji. Praca z aplikacją eliminuje konieczność pracochłonnego dokumentowania operacji z użyciem papierowych list. SKK Smart pozwala na obsługę wszystkich procesów związanych z rozprowadzaniem towarów w centrach dystrybucyjnych oraz wymianę danych z systemem centralnym (import oraz eksport danych). 
Terminal Honeywell’s Dolphin 6500 to lekki i wszechstronny komputer przenośny, który zapewnia zaawansowane funkcje zbierania danych i bezprzewodową komunikację w czasie rzeczywistym, przeznaczony do zastosowań w sprzedaży detalicznej, łańcuchu dostaw i w środowisku przemysłu lekki...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy