Tagi RFID wygrywają z kodami kreskowymi. Poznaj najważniejsze różnice

OPAKOWANIE I OZNAKOWANIE TOWARU

Technologia RFID znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle oraz logistyce towarów. Znaczniki RFID są używane w celu identyfikacji obiektów czy kontroli dostępu. Błyskawiczny odczyt dużej liczby znaczników pozwala podnieść wydajność procesów związanych ze śledzeniem obiektów, a możliwość modyfikacji pamięci tagów daje opcję wielokrotnego wykorzystania tej samej etykiety, co przekłada się na obniżenie kosztów.

Czym różnią się tagi RFID od kodów kreskowych?

Technologia RFID bywa często porównywana do kodów kreskowych. Choć w pewnym stopniu jej działanie opiera się na podobnych zasadach, to RFID niewątpliwie znacznie przewyższa możliwości starszej technologii.

REKLAMA

Charakterystyka tagów RFID

Znaczniki RFID charakteryzują się dość prostą konstrukcją. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są etykiety RFID, choć możemy na rynku spotkać również znaczniki w innej formie, np. w postaci żetonów, kart, przywieszek czy opasek. Etykiety RFID wyposażone w mikrochip z anteną odbierają komunikat wysyłany przez czytnik lub terminal i odsyłają do nich unikalny kod identyfikacyjny oraz inne informacje....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy