Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPAKOWANIE I OZNAKOWANIE TOWARU

19 grudnia 2022

NR 6 (Grudzień 2022)

Zastosowanie RFID w logistyce

0 195

RFID (Radio-Frequency Identification) pozwala na identyfikację informacji zawartych w tagach/chipach za pomocą fal radiowych i ich rejestracje w docelowej bazie danych. Technologia RFID umożliwia firmom na całym świecie śledzić, liczyć, analizować i monitorować swoje zasoby. Zastosowanie znajduje także m.in. w narzędziowniach, produkcji przemysłowej, lakierniach, magazynach, transporcie, platformach wiertniczych, IT, medycynie i wielu innych.

Wiemy już, że technologia ma olbrzymie globalne zastosowanie, natomiast w niniejszym artykule skupimy się na wartośc,i którą daje ona w branży logistycznej. 

RFID – podstawa w działaniu nowoczesnych magazynów

Śledzenie zapasów dzięki zastosowaniu RFID jest podstawowym zaczynem pod automatyzację magazynu. Intralogistyczne systemy RFID poprawiają dokładność zapasów i szybkość przetwarzania zamówień, od automatyzacji zarządzania nowoczesnym magazynem, po wysyłkę i transport. Służą do automatyzacji przepływów pracy, procedur i gromadzenia danych, pomagając w identyfikacji wąskich gardeł, dostosowywaniu harmonogramów i poprawie widoczności...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy