Trzecie oko magazyniera

Raport

Jak zabezpieczyć magazyn, towar i pracowników? Na rynku istnieje spora konkurencja między dostawcami systemów zabezpieczających, jest więc w czym wybierać.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa składowanych towarów jest dla gospodarzy magazynów sprawą niezwykle istotną. Nie tylko dlatego, że decyduje o tym, jak są postrzegani, a zatem czy mogą liczyć na napływ nowych klientów, ale też po prostu z uwagi na koszty. Straty, jakie mogą powstać w nieodpowiednio zabezpieczonych magazynach, mogą być nie do powetowania. 
Bezpieczeństwo w magazynie jest zapewniane przez ochronę fizyczną, różnego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne, jak również — ostatnio coraz częściej — poprzez nowatorskie rozwiązania elektroniczne. Wszystkie służą w istocie temu samemu celowi, najlepiej jeśli występują równolegle i ściśle ze sobą współdziałają. Zanim rozpocznie się tworzenie systemu zabezpieczeń w magazynie, należy przede wszystkim zdefiniować rodzaje zagrożeń, jakie mogą wystąpić w konkretnym obiekcie. 

 

Coraz częściej stosowane są też różnego rodzaju systemy monitoringu pozwalające mieć bieżący wgląd w to, co dzieje się w obiekcie i w jego najbliższej okolicy. 

 

Myśl racjonalnie 


Nowoczesny magazyn powinien umożliwiać efektywne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Monitor...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy