Ubezpieczenie magazynu, czyli: ile kosztuje święty spokój

Raport

Nie ma jednej uniwersalnej polisy ubezpieczeniowej, która obejmowałaby wszystkie ryzyka wynikające z magazynowania towarów. Trzeba ją precyzyjnie „skroić” z różnych ofert dostępnych na rynku i „okrasić” solidną refleksją nad faktycznym ryzykiem, które wiąże się z działalnością firmy. 

 

Aby właściwie skonstruować program ubezpieczenia powierzchni magazynowych, należy w pierwszym rzędzie wskazać podmiot, który ma interes w ich należytym zabezpieczeniu — stwierdza Patryk Beker, broker ubezpieczeniowy EIB S.A. — Wybór produktów ubezpieczeniowych zależy bowiem od tego, czy jest on na przykład najemcą powierzchni magazynowej, czy też jej właścicielem. 

 

Panattoni Europe ściśle współpracuje z ubezpieczycielem, który przynajmniej raz do roku przeprowadza audyt obiektów i podpowiada nowe rozwiązania.


Najemca z reguły zainteresowany jest ubezpieczeniem samych towarów. Dla właściciela magazynu kluczowe ryzyka natomiast związane są z ubezpieczeniem samego magazynu oraz, jeżeli należą do niego, składowanych towarów. Oba te podmioty powinny przede wszystkim zadbać o dobrą polisę odpowiedzialności cywilnej. Co ważne — obecnie staje się ona w Polsce coraz popularniejsza. Spowodowane jest to nie tyle większą szkodowością, ale ekspansją polskich firm w Unii Europejskiej, gdzie przedsiębiorcy są zmuszeni do wykupienia odpowiednich rozwiązań ubezpieczeniowych. Istotną kwestią jest też fakt, że posiadanie polisy OC zwiększa wiarygodność firmy na rynku. 
— Cały czas stawiamy na bezpieczeństwo klientów i towary, które przechowujemy, więc n...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy