W branży 4_21

W BRANŻY

Transakcje magazynowe

W regionie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego powstanie Panattoni Park Błonie III. Inwestycja o powierzchni ponad 90 tys. m² już wystartowała i ma pierwszego najemcę. Jest nim operator logistyczny – firma GTFL zajmująca się międzynarodowym transportem częściowo i całopojazdowym oraz spedycją. Przedsiębiorstwo skonsoliduje obecnie zajmowaną powierzchnię w kraju i już pod koniec tego roku wprowadzi się na wynajęte 
7,7 tys. m². 

REKLAMA


Panattoni rozpoczęło budowę Panattoni Park Wrocław S8 South, o powierzchni 18 tys. m². Inwestycja już przyciągnęła pierwszego najemcę z sektora logistycznego, który zajmie ponad 4,6 tys. m². Obiekt powstanie jeszcze w tym roku, w Nowej Wsi Wrocławskiej, przy Węźle Wrocław Południe łączącym autostradę A4 i drogę S8. 


Panattoni rozpoczęło budowę kolejnego parku w regionie – Panattoni Park Bielsko Biała IV. Budowane są trzy obiekty o łącznej powierzchni 96 tys. m² i każdy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Całość zostanie wykonana zgodnie ze zrównoważoną koncepcją Go Earthwise with Panattoni, co przełoży się na certyfikację BREEAM na poziomie Very Good. 


Panattoni wybuduje centrum dystrybucyjne w Siedlcach. Panattoni Park Siedlce to dwa budynki o metrażu 24,6 tys. m², z czego do kwietnia 2022 r. dostarczona zostanie połowa planowanego metrażu. Inwestycja ma już pierwszego najemcę – operatora logistycznego, który we wrześniu br. zajmie bisko 5,5 tys. m². 


Panattoni wystartowało z budową Panattoni Park Ruda Śląska III. Inwestycja jest już wynajęta w 95%, a jednym z najemców jest midocean – hurtownik spersonalizowanych artykułów promocyjnych, tekstyliów i upominków biznesowych na kontynencie. Przedsiębiorstwo wynajęło obiekt o powierzchni ponad 40 tys. m², który będzie pełnił funkcję głównego centrum logistycznego i nadrukowego firmy w Europie. Midocean do kompleksu wprowadzi się w połowie 2022 r. 


Do Panattoni Park Gdańsk Airport wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny na powierzchni 7,56 tys. m² korzysta z szeregu rozwiązań przeznaczonych wyspecjalizowanym operacjom logistycznym. Panattoni Park Gdańsk Airport o powierzchni ponad 100 tys. m² jest już zrealizowany w 86%. 


Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Legnica pod koncept zero waste. Do najemców inwestycji dołączyło przedsiębiorstwo zajmujące się renowacją produktów elektronicznych i AGD oraz ich sprzedażą w internecie. Firma wynajęła 8,5 tys. m², które zajmie jeszcze w tym roku. 


Spółka Eurocash Serwis, specjalizująca się w dystrybucji wyrobów tytoniowych i produktów strefy przykasowej, renegocjowała umowę najmu powierzchni w Panattoni Park Janki I. Łącznie do dyspozycji najemcy pozostaje ponad 5,4 tys. m² powierzchni magazynowej i 660 m² powierzchni biurowo-socjalnej. 


Emole, firma oferująca usługi dostawy towarów serwisem drogowym i lotniczym na całym świecie, wynajęła 1,7 tys. m² powierzchni magazynowej w Panattoni Park Pruszków II pod Warszawą. 


Panattoni Wałbrzych z gotowym pierwszym magazynem. Obiekt, który Atlas Ward Polska wybudował jako generalny wykonawca, ma ok. 7 tys. m² powierzchni. Szybka realizacja hali magazynowej z wiatami kurierskimi oraz biurowca prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Objęta została również certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. W oddanym w lipcu do użytkowania obiekcie swoją sortownię otworzy firma kurierska. 


TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx, 21 lipca uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Panattoni Park w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu TJX Europe w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie. W tymczasowym centrum dystrybucyjnym w najbliższych miesiącach powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy. 


Panattoni podpisał u...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy