Autor: Grzegorz Okoński

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Subiektywny ranking usterek wózków widłowych

Jak skutecznie zepsuć widlaka tak, by jego właściciel wydał fortunę na naprawy? 
W polskich magazynach znajdziemy naprawdę świetnych „specjalistów” od tego typu zadań. Co się najczęściej psuje, jakie są główne awarie i gdzie leży granica między niedoskonałością techniczną urządzeń a ludzkim niedbalstwem — zapytaliśmy o to serwisantów. 

Czytaj więcej

Uwaga, kontrola w magazynie!

Kto i kiedy może skontrolować nasz magazyn? Jakie ma uprawnienia i jakie obowiązki? W którym momencie sami możemy wezwać kontrolerów? Zapraszamy do lektury naszego przewodnika. 

Czytaj więcej

Stawiamy magazyn pod chmurką

Co zrobić, gdy musimy na krótki czas magazynować towar, a nie mamy miejsca w hali magazynowej ani nie stać nas na wynajęcie lub rozbudowę magazynu? Jeśli rodzaj towaru na to pozwala, to możemy postawić profesjonalną wiatę — zbudowaną z wyselekcjonowanych materiałów z oświetleniem i systemami alarmowymi. 

Czytaj więcej

Wymiana opon, samodzielna czy z prasą?

Co zrobić, gdy opona ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu? Trzeba ją — a właściwie je, bo wymiany dokonuje się parami na feldze, by zachować takie same właściwości bieżników obu opon — wymienić. W rzadszych przypadkach, gdy opony były bardzo mało używane i bieżnik jest w bardzo dobrym stanie, można wymienić na nową tylko jedną, uszkodzoną oponę. 

Czytaj więcej

Tysiąc metrów na godzinę

Sprzątanie magazynu: z jednej strony czynność spokojna, prosta, a z drugiej — front robót dla urządzeń, wciąż udoskonalanych i występujących w dużej gamie. Tam, gdzie sprzątaczka z miotłą mogłaby pracować przez całą noc i jeszcze nie skończyłaby sprzątania w całym obiekcie, wkraczają do akcji maszyny, których wydajność mierzy się 
w kilku tysiącach metrów na godzinę. 

Czytaj więcej

Hala na celowniku kontrolerów

Kompilacja wyrazów „hala” i „katastrofa” kojarzy się od pewnego czasu z tragicznym wydarzeniem z 28 stycznia 2006 roku. Tego dnia hala Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie runęła na zgromadzonych w niej tłumnie ludzi. Zginęło 65 osób, a 1242 odniosło rany. Po tej tragedii, jednej z największych katastrof budowlanych w Europie, zaczęto ze wzmożoną uwagą spoglądać na hale — tak handlowe, jak i magazynowe i stojące przed nimi zagrożenia. Zmieniono ustawę, doprecyzowano obowiązek kontroli.

Czytaj więcej

Modne, wygodne i bezpieczne

Czasy, kiedy pracownik magazynu ubrany był w waciak i przetarte spodnie, włożone do równie zniszczonych butów lub gumiaków, są już zamierzchłą historią.
Dziś w magazynach nosi się odzież specjalnie zaprojektowaną do poszczególnych zadań,a bogactwo poszczególnych wzorów, a także dbałość o stylistykę, nasuwa na myśl rewię mody renomowanych salonów.
 

Czytaj więcej

Od ognia, temperatury i strat w towarach...

Sprawdziliśmy najnowsze metody zabezpieczania przeciwpożarowego magazynów wysokiego składowania. Wnioski są pozytywne — wybór innowacyjnych rozwiązań jest duży, a przepisy prawne i wymagania ubezpieczycieli powodują, że na tego typu inwestycjach raczej się nie oszczędza. 

Czytaj więcej

Nowatorskie i ekologiczne magazynowanie

Laureaci ostatniej edycji konkursu PakStar mają sporo różnic, wynikających z ich budowy i przeznaczenia, ale mają też cechę wspólną — są rozwiązaniami ekologicznymi i ekonomicznymi. 

Czytaj więcej

Przegląd nowych tendencji na rynku opakowań

Jeden z szanowanych polskich periodyków strzeleckich zamieścił jakiś czas temu recenzję pistoletu — broń zyskała bardzo dobre notowania, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących — kolekcjonerów 
i sportowców — i tylko jedna rzecz psuła ten wyśmienity obraz. Ową łyżką dziegciu okazało się opakowanie — zwykłe kartonowe pudełko, bez żadnych prawie nadruków, 
i natłuszczony papier w środku...

Czytaj więcej

Funkcjonalna chłodnia na kilka sposobów

Jaka powinna być idealna chłodnia, czyli specjalistyczny magazyn z regulowaną temperaturą? Jakie warunki trzeba spełnić i w co warto zainwestować, aby takie przedsięwzięcie się powiodło? Zapytaliśmy o to ekspertów. 

Czytaj więcej

Jak z widlaka nie zrobić skarbonki

Czy możliwa jest sytuacja, że za używany wózek widłowy można zapłacić więcej niż za nowy, o porównywalnych możliwościach technicznych i będący na gwarancji? Okazuje się, że tak — z doświadczeń serwisantów wózków widłowych wynika, że z powodu niewiedzy użytkowników, nieraz chęci zaoszczędzenia przy „okazyjnym” zakupie, niejedna firma kupuje sprzęt, który nie tyle nadaje się do naprawy, co do odbudowy za ciężkie pieniądze.

Czytaj więcej