Zrównoważony rozwój

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Realizacja celów w zakresie ochrony klimatu to duże wyzwanie dla branży logistycznej. Również firmy z rynku powierzchni magazynowych i produkcyjnych stawiają na rozwiązania zgodne z regulacjami ESG i przyjazne środowisku – mówi Mariusz Potocki, Commercial Sales Manager w SolarEdge Polska.

Zrównoważony rozwój, ESG, zielona transformacja. Jakkolwiek to zdefiniujemy, bycie eko to już nie trend, ale standard rynkowy. Dlaczego?

Mariusz Potocki: Działania proekologiczne są modne od dawna, ale dziś „bycie eco" jest już czymś, czego wymaga się od firmy. Niektóre badania pokazują, że dla ponad 70% konsumentów ważne jest, aby organizacja angażowała się i podejmowała działania ekologiczne.

Mariusz Potocki, Commercial Sales Manager w SolarEdge Polska

Kurs na zieloną transformację wyznaczają także standardy biznesowe i regulacje rynkowe. Litery ESG coraz częściej pojawiają się w wiadomościach i w dyskusjach zarządów firm. ESG to skrótowiec od Environmental, Social and Governance. To zbiór zasad dot. odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i tej odnoszącej się do ładu korporacyjnego, którymi powinien kierować się każdy przedsiębiorca, stawiający na zrównoważony rozwój swojego biznesu. Kompozycja tych trzech elementów nadaje firmie wiarygodności i wpływa na zaufanie klientów oraz akcjonariuszy. Według badania przeprowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w W...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy