Autor: BEATA TROCHYMIAK

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mniej wypadków z Toyotą

W połowie marca zarząd Toyoty Handling Material Europe zaprezentował swoje nowe produkty w szwedzkiej fabryce — wózki widłowe do automatycznej kompletacji zamówień. Chociaż oficjalnie nowa gama produktów Toyoty HME zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych majowych targów CeMAT 2011 w Niemczech, to niektórymi produktami THME już się chwali i ogłasza jako nową erę w kompletacji. 

Czytaj więcej

Systemy zarządzania paletami

Wprowadzenie jednolitego standardu obrotu paletami przynosi wymierne oszczędności. 

Czytaj więcej

Rynek wart minimum miliard złotych

Trudno jest oszacować prawdziwą wartość rynku paletowego w Polsce. Palety to nie tylko opakowania typu płaskiego (EUR), ale także palety skrzyniowe, słupkowe i specjalizowane. Niestety, nie ma informacji o całkowitej wielkości ich produkcji. Z pewnością wiadomo, że produkcja w branży opakowań drewnianych w naszym kraju od lat systematycznie wzrasta. Największy w niej udział mają palety certyfikowane płaskie, których liczbę sztuk znajdujących się w obrocie szacuje się na ok. 40-50 mln o wartości ok. 250 mln euro (a więc blisko mld zł).

Czytaj więcej

Pierwsza ocena SQAS w polskiej logistyce

FM Logistic, jako pierwsza firma logistyczna w Polsce, poddała się ocenie SQAS — systemowi jakości, bezpieczeństwa i działalności związanej ze środowiskiem w zakresie magazynowania produktów chemicznych. System prowadzony jest przez niezależnych audytorów w oparciu 
o standardowy kwestionariusz zatwierdzony przez przedsiębiorców z branży chemicznej.

Czytaj więcej

Ryczałt za względny spokój

Można odnieść wrażenie, że rynek ubezpieczeń nie jest na tyle świadomy specyfiki ubezpieczania magazynów, aby w pełni sprostać konkretnym oczekiwaniom
operatorów logistycznych. 

Czytaj więcej

Uniknąć rozwiązań pozornie tańszych

Z Markiem Skrzeczyńskim, prezesem zarządu firmy Wandalex SA, o tym jak budować kompleksową ofertę logistyczną, o nowych partnerach biznesowych i o tym, że pojęcie oszczędności w logistyce wcale nie jest sprawą tak prostą jak to się może pozornie wydawać, rozmawia Beata Trochymiak.

Czytaj więcej

Pieniądze na rozwój

Dzięki dotacjom unijnym można wyszkolić kadrę i wyposażyć pracowników w nowoczesne narzędzia pracy. Tyle tylko, że trzeba wiedzieć, jak je pozyskać i mieć sensowną strategię na ich wydatkowanie. 

Czytaj więcej

Brawura operatorów źle się kończy

Najczęstszą przyczyną wypadków operatorów wózków widłowych w czasie pracy są zła organizacja pracy oraz presja czasui pośpiech. Liczba wypadków z udziałem ruchomych urządzeń do podnoszenia stale rośnie. W 2009 r. zanotowano ich ok. 150, z czego ok. 20 było śmiertelnych. 
Pierwszy kwartał br. w statystykach inspektorów pracy również nie wygląda dobrze. 

Czytaj więcej

Innowacja w skali makro

Wózek z udźwigiem 25 ton? Aż trudno w to uwierzyć, ale takie kolosy powstają w niewielkiej irlandzkiej firmie Combilift. W tym roku producent zaproponował nową gamę swoich urządzeń. 

Czytaj więcej

Minimalizacja błędów ma swoją cenę...

Technologie głosowe nowej generacji firmy Vocollect mają zrewolucjonizować rynek usług logistycznych i dystrybucji towarów. Cztery nowe rozwiązania typu „voice — enabled — warehouse” wkraczają do Europy. Jak się przyjmą w Polsce? Na pewno na wielki boom nie ma co liczyć, bo póki co firma ma w naszym kraju tylko kilku klientów korzystających z systemu Pick-2-Voice. 

Czytaj więcej

Gorące miesiące i chłodna kalkulacja

Obsługa produktów mrożonych jest trudna i kosztowna, ale też bardziej rentowna od innych usług logistycznych. 

Czytaj więcej

Magazynowy rynek pracy

Pomimo wzrostu bezrobocia nadal trudno jest znaleźć 
wykwalifikowanego pracownika do magazynu.

Czytaj więcej