Dołącz do czytelników
Brak wyników

Dodatki idealne również na trudne warunki

Baza wiedzy | 7 czerwca 2021 | NR 1
0 123

Bolzoni-Auramo, Cascade, Durwen, Kaup to nazwy znane użytkownikom wózków widłowych. Nawet gdy w ubiegłym roku sprzedaż widlaków w niektórych grupach tonażowych spadła aż o 60-70%, zapotrzebowanie na produkty tych marek zmniejszało się tylko nieznacznie.

Regres w sprzedaży nowych wózków widłowych nie musi wcale oznaczać wprost proporcjonalnego spadku popytu na osprzęt. Specjaliści tłumaczą, że wynika to z proporcji, tylko ok. 10-20% wózków jest zaopatrywanych w sprzęt wymienny. 

 

 

Widlaste nowalijki


Widły produkowane są w wielu rozmiarach, standardowe mają przekrój od 80 x 40 mm do 150 x 60 mm. Jak poinformowano nas w firmie GAB, ostatnio sporym wzięciem cieszą się nie tylko widły zwykłe, ale również antyelektrostatyczne (z powłoką nieiskrzącą) i antypoślizgowe, a zatem takie, które wykorzystywane są w widlakach pracujących w szczególnie trudnych warunkach. Na rynku są m.in. produkty Cascade, wykonane w nowoczesnej technologii gięcia, ze wstępnym spęczaniem. 

 

Ręczne wózki widłowe STILL to znakomite narzędzie pomocnicze w codziennej pracy w magazynie. Poręczne rozmiary, prosta obługa i niskie koszty eksploatacji powodują, że popularne „paleciaki" szybko zdobywają popularność


Przydatnym elementem w działalności magazynowej stają się różnego rodzaju nasady na widły. To proste, łatwe w montażu elementy dodatkowe nazywane często przedłużkami. Stosowane są zazwyczaj do obsługi towarów i nietypowych, np. szczególnie dużych gabarytach, bądź też gdy chcemy przetransportować dwie palety ułożone jedna za drugą. Takie elementy mają nie tylko wyspecjalizowane w produkcji osprzętu firmy, ale również renomowani dostawcy widlaków, np.
 Jungheinrich. 

 

Widły sprzedawane przez firmę STILL charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością. Bogata oferta obejmuje widły do wszystkich typów wózków 


W obsłudze towarów znajdujących się na niestandardowych paletach (np. materiały budowlane) pomagają pozycjonery wideł. To urządzenia potrafiące rozsuwać i zsuwać widły względem siebie. Zwiększa się tym samym szybkość i bezpieczeństwo prac przeładunkowych (hydrauliczna regulacja rozstawu wideł dostosowująca go do rozmiarów przewodzonego ładunku). Na rynku jest np. Cascade 35D-FP-213J o udźwigu 1,9 t, z zakresem pracy wynoszącym 460-1430 mm (widły o wymiarach 1200/100/45 mm). 

Nowe paletyzery


Nowością wśród paletyzerów jest potrójne urządzenie Multi T429B-1-2-3 marki Kaup. To zdaniem konstruktorów przyszłościowa technologia (nowatorska konstrukcja układu sprężynowego) znacznie zwiększająca wydajność pracy. Na zmniejszenie kosztów operacyjnych urządzenia ma wpływ również solidność (długowieczność) oraz duża prędkość pracy, przy zapewnieniu optymalnej widoczności. Testy wykazały, że profile przesuwne ścierają się bardzo wolno.
Urządzenie konkuruje m.in. z grupą znanych na rynku paletyzerów marki Durwen (do 1/2...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy