Głos w chłodni

Raport

System sterowania głosem wykorzystuje do komunikowania z systemem komputerowym najbardziej naturalny dla człowieka sposób wymiany informacji: generuje informacje głosowe i rozpoznaje słowa wypowiadane przez człowieka. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie szczególnie ważna jest dokładność i precyzja, a to dotyczy m.in. procesów kompletacyjnych w gospodarce magazynowej. 

Praktyka pokazuje, że podstawową funkcjonalnością dla systemu głosowego jest kompletacja, ale coraz częściej system ten znajduje zastosowanie w obszarze przyjęcia, transferów, uzupełniania produktów w lokalizacjach zbiórkowych lub kontroli jakości. Z kompletacją mamy do czynienia w magazynach każdego rodzaju i wszystkich towarów, w tym tak powszechnych jak artykuły żywnościowe, środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, leki. W wielu przypadkach produkty przechowywane są w warunkach kontrolowanej temperatury, np. chłodniach czy mroźniach. Jak dowodzi praktyka, największe korzyści wynikające z wdrożenia systemów głosowych w magazynie wynikają z wzrostu dokładności, minimalizacji błędów i pomyłek, a także z poprawy komfortu pracy. Konsekwencją jest wzrost efektywności, co ma bezpośrednie przełożenie na zyski finansowe. 

 

Są sytuacje, w których zwykły terminal zdecydowanie przegrywa z rozwiązaniami opartymi na systemach głosowych (fot. Jungheinrich)

 

Głosowe, czyli jakie?


W coraz większej liczbie magazynów chłodniczych...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy