Inteligentny magazyn, automatyzacja magazynu, prognozy na 2023 r.

TEMAT NUMERU

Z każdym rokiem Polska staje się coraz ważniejszym krajem na logistycznej mapie Europy. Wraz z rosnącą liczbą realizowanych dostaw, „rosną” również potrzeby na przestrzenie magazynowe, co przekłada się na rozbudowę już istniejących centrów dystrybucyjnych oraz budowę nowych obiektów.

Dostępna powierzchnia to jednak jedno, w dobie automatyzacji, cyfryzacji i rosnących kosztów ważne jest, aby magazyny czy centra dystrybucyjne były nowoczesne, a co za tym idzie – energooszczędne, ergonomiczne i bezpieczne.

Właśnie takimi przestrzeniami może pochwalić się Frigo Logistics – wiodący w kraju operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, a także operator dla produktów dry i fresh, air&sea, farmaceutycznych oraz płynnych produktów spożywczych. Firma posiada 10 lokalizacji w różnych częściach Polski, co pozwala na sprawne realizacje dostaw do każdego miejsca w kraju.

Frigo Logistics od lat wprowadza w swoich obiektach magazynowych liczne innowacje, które pozwalają na zachowanie efektywności kosztowej. Ma to szczególne znaczenie w tak energochłonnej branży, jak logistyka produktów głęboko mrożonych. W magazynach wysokiego składowania temperatura wynosi poniżej -20°C. Wprowadzone rozwiązania muszą więc cechować się odpornością na czynniki takie, jak ujemna...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy