Półautomatyczny system magazynowania

TEMAT NUMERU

System Pallet Shuttle pozwala zwiększyć pojemność magazynu, usprawnić tempo wejść i wyjść towarów oraz uzyskać wyższą liczbę składowanych jednostek magazynowych.

Pallet Shuttle to półautomatyczny system magazynowania akumulacyjnego, w którym palety są obsługiwane przez wózek elektryczny przemieszczający się po szynach wewnątrz kanałów towarowych. Za pomocą wózka widłowego operator wprowadza wózek Pallet Shuttle na regał satelitarny. Wózek przemieszcza się po szynach wewnątrz kanału towarowego, gdzie automatycznie obsługuje jednostki ładunkowe.
Ale producenci, np. Mecalux, oferują również automatyczny Pallet Shuttle, czyli w pełni zautomatyzowaną alternatywę tego systemu. Rozwiązanie to polega na zastąpieniu wózka widłowego przez układnicę lub zespół wózków wahadłowych transportujących wózek satelitarny wraz z jednostką ładunkową z pozycji wejściowej aż do odpowiedniego poziomu. Proces ten odbywa się bez udziału operatora. Co więcej, wszystkimi operacjami wykonywanymi w tym systemie zarządza oprogramowanie sterujące....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy