System Pallet Shuttle pozwala zwiększyć pojemność magazynu, usprawnić tempo wejść i wyjść towarów oraz uzyskać wyższą liczbę składowanych jednostek magazynowych.
System Pallet Shuttle pozwala zwiększyć pojemność magazynu, usprawnić tempo wejść i wyjść towarów oraz uzyskać wyższą liczbę składowanych jednostek magazynowych.
Efektywne wykorzystanie przestrzeni to spore wyzwanie w magazynie, jednak odpowiednie podejście do tego tematu może przynieść wiele korzyści. W tym celu warto zastosować m.in. dodatkowe urządzenia w postaci suwnic, a także rozważyć rozbudowę hali o tzw. antresolę, czyli zabudowanie górnej części kondygnacji. Podczas gdy urządzenia pozwolą zwiększyć sprawność obsługi towarów, dodatkowe elementy konstrukcji zwiększają powierzchnię użytkową. Antresola może być funkcjonalną, a często także bardziej opłacalną alternatywą dla budowy kolejnego piętra, jednak efektywne zastosowanie tego rozwiązania – podobnie jak suwnic – wymaga zapoznania się z kluczowymi informacjami na ten temat. Oto kwestie, które warto mieć na uwadze przy projektowaniu magazynu.
– W pełni zautomatyzowany magazyn i wzmocnienie konstrukcji regałowych pozwolą nam bez trudu budować wyższe i coraz wyższe magazyny – podkreśla w rozmowie z Januszem Mincewiczem Anita Polednia, dyrektor ds. logistyki w JAS-FBG S.A.
Otwarty pool europalet EPAL to doskonały przykład gospodarki obiegu zamkniętego, który opiera się na trzech filarach: REUSE, REPAIR i RECYCLE. Takie podejście do biznesu pozwala uzyskiwać wiele korzyści, w tym zmniejszenie liczby odpadów, ochronę środowiska i zwiększenie efektywności operacyjnej.
Odpowiednie wykorzystanie kubatury magazynu, szczególnie w strategicznie ulokowanych obiektach, na relatywnie drogiej powierzchni czy w przypadku chłodni, ma fundamentalne znaczenie. Wózki systemowe mogą w tym wydatnie pomóc. Dla wielu właśnie takie maszyny stanowią swoisty wstęp do rzeczywistej automatyzacji magazynu.
Innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także dobór optymalnego oprogramowania pozwalają zoptymalizować wykorzystanie powierzchni składowej. Inwestujący w zautomatyzowane urządzenia liczą na szybki zwrot w postaci niższych kosztów eksploatacji magazynu. Wśród profitów jest zwiększenie precyzji w realizacji zamówień, jak również minimalizowanie liczby błędów, co jest szczególnie ważne w fazie kompletacji. Dla użytkowników coraz istotniejsza jest też wygoda eksploatacji.
– Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie opakowaniami z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych, które można poddać recyklingowi, jak również tych, które w swoim składzie zawierają już składniki pochodzące z recyklingu – mówi prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk, prezes honorowy Polskiej Izby Opakowań, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.
CHEP Europe wprowadza nowe palety Q+. Są to pierwsze palety wystawowe w historii firmy wykonane w 100% z pokonsumenckich odpadów plastikowych. Specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw firma CHEP nieustannie wprowadza na rynek innowacyjne produkty i usprawnia obsługę klienta, równocześnie dbając o ekologiczne podejście w branży logistycznej.
W dynamicznym świecie logistyki, w którym królują precyzja, szybkość i organizacja, drukarki etykiet stały się niezbędnymi narzędziami usprawniającymi operacje i optymalizującymi wydajność. Urządzenia te zasadniczo zmieniły sposób, w jaki towary są śledzone, identyfikowane i zarządzane w całym łańcuchu dostaw. W tym artykule zagłębiamy się w kluczową rolę drukarek etykiet w operacjach logistycznych i badamy ich różnorodne zastosowania.
Przed sektorem opakowań sporo zmian. Presja na proekologiczne rozwiązania daje się odczuć już od kilku lat. Branża opakowań musi poszukiwać tego rodzaju produktów, bo hałdy śmieci rosną w szybkim tempie. Nikt już nie ma wątpliwości, że opakowania muszą być nie tylko trwalsze i bardziej praktyczne, ale też – co kluczowe – mniej szkodliwe dla środowiska niż do tej pory.
– Skupiamy się na zaspokajaniu niszowych potrzeb naszych klientów i tam, gdzie inne firmy nie są zainteresowane świadczeniem swoich usług, GO! przychodzi z pomocą i rozwiązaniem – mówi Paweł Muniak, Managing Director GO! Express & Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.
Według badania Izby Gospodarki Elektronicznej pt. „Odpowiedzialny e-commerce”, ponad połowa internautów, korzystając z oferty sklepów internetowych, zwraca uwagę na podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju i ekologii. Czynniki środowiskowe z roku na rok coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Szczególnie ważne dla konsumentów są przyjazne środowisku opakowania i sposób ich produkcji.