Logistyka magazynowa dla farmacji – jakie powinna spełniać wymagania?

STRATEGIE MAGAZYNOWE

Im cenniejszy produkt lub usługa, tym zaplecze logistyczne powinno spełniać bardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Nie bez powodu zatem logistyka magazynowa dla branży farmaceutycznej musi być dostosowana do standardów wyznaczonych przez Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną.

Firmy zajmujące się logistyką dla farmacji zobligowane są do dostosowania magazynów do wymogów obowiązujących w branży. Wśród nich należy wymienić uzyskanie stosownych zezwoleń, działanie w zgodzie z przepisami, a także zapewnienie odpowiedniego środowiska dla przechowywanych produktów – zarówno dla rynku ludzkiego, jak i weterynaryjnego. Niezwykle istotna w tej branży jest też kontrola terminów ważności leków oraz wszystkich procedur związanych z jakością usług. Wszystko po to, aby zapewnić odbiorcy końcowemu bezpieczeństwo stosowania farmaceutyków z zachowaniem ich odpowiednich właściwości, a także uniknąć marnowania i utrzymać najwyższą jakość dostarczanych produktów. 

Dostosowanie zaplecza magazynowego do obowiązujących standardów

Logistyka magazynowa to niezwykle istotny element działania w branży farmaceutycznej. W związku jednak ze specyfiką przechowywan...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy