Dołącz do czytelników
Brak wyników

Magazyny idą na kolejny rekord pomimo pandemii

Baza wiedzy | 20 września 2021 | NR 6
0 230

To może być najlepszy rok na rynku najmu nowoczesnych powierzchni magazynowych i przemysłowych – prognozują eksperci firmy Savills. Już teraz, po trzech pierwszych kwartałach, w sektorze tym odnotowano najwyższy w historii poziom popytu. Generują go głównie sieci spożywcze, działające nieprzerwanie pomimo obostrzeń nakładanych na inne sektory handlu oraz firmy z branży e-commerce, wraz z obsługującymi je operatorami logistycznymi.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Savills, popyt na powierzchnię magazynową po pierwszych trzech kwartałach 2020 r. był wyższy niż kiedykolwiek wcześniej w analogicznym okresie roku. W tym czasie wynajęto 3,7 mln m², czyli o 33% więcej niż rok temu. W samym tylko trzecim kwartale popyt osiągnął poziom 1,3 mln m² (wzrost o 50% rdr.), co również jest rekordem, biorąc pod uwagę historyczną aktywność na rynku najmu w okresie od początku lipca do końca września.

 


Savills zwraca uwagę, że wbrew obawom z początku pandemii i tendencjom obserwowanym na rynku biurowym rekordowy popyt nie był wcale spowodowany masowymi renegocjacjami. Nawet bez uwzględniania przedłużeń umów, ilość powierzchni, jaka była przedmiotem transakcji najmu, również osiągnęła swój historycznie najwyższy poziom. 

 

Robert Dobrzycki
CEO Panattoni


Skala realizowanych projektów Panat...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy