Magazyny samonośne — model przyszłości obecny już dziś

Raport

Dzisiejszy magazyn może być solidnym murowanym budynkiem z rampą załadowczą, do którego wstawiane są regały, wytyczone alejki dla wózków widłowych. Może, ale nie musi. W coraz większej grupie firm ze słowem „magazyn” wiąże się drugie — „samonośny” albo „automatyczny”.

 

Magazyn samonośny ma tyle wspólnego z klasycznym, że jego zadaniem jest zgromadzenie w jednym miejscu towarów i zapewnienie im ochrony przed uszkodzeniem czy niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jest jednak nowocześniejszym, a w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem. Można górnolotnie powiedzieć: następnym szczeblem rozwoju dziedziny magazynowania i zarządzania towarami. 

 

Magazyn samonośny od klasycznego magazynu różni się zdecydowanie już 
samym sposobem powstania.

 

Mierzy tyle, co wysoki blok 


Magazyn samonośny od klasycznego magazynu różni się zdecydowanie już samym sposobem powstania.
— Tak, jak do „normalnego” budynku magazynowego wstawia się regały i wnosi towary, tak w przypadku magazynu samonośnego, to regały stanowią konstrukcję budynku, wraz z okładziną ścian i dachu — wyjaśnia Grzegorz Stokłosa, dyrektor handlowy z firmy
Mecalux Sp. z o.o., lidera technik magazynowych. — Jego wysokość ograniczona jest maksymalną wysokością, dopuszczoną przez lokalne przepisy lub zasięgiem zastosowanych w nim urządzeń transportowych. Wysokość ta może sięgać ponad 30 metrów. 
Taka elastyczność i koncepcja...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy