Dołącz do czytelników
Brak wyników

Mały wózek do dużych zadań

Baza wiedzy | 7 czerwca 2021 | NR 1
0 37

W szerokiej palecie produktów Linde najmniejszym oferowanym ręcznym wózkiem jest CiTi One. Mały i lekki (ważący niespełna 100 kg) dedykowany jest głównie do rozładunku ciężarówek kurierskich i dostarczania towaru do miejskich odbiorców. Największym jego atutem jest lekka, a zarazem wytrzymała rama, uzyskana dzięki zastosowaniu konstrukcji rurowej. Dodatkową zaletą jest możliwość ładowania baterii podczas jazdy ciężarówką, zapewniająca ciągłą gotowość wózka. 

Do pracy obejmującej załadunek, rozładunek lub transport palet o masie do 2 t przy lekkich i średnich aplikacjach firma Linde proponuje wózki serii 1152. Dopracowane i niezawodne, łączą w sobie wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu wózków transportowych. Bezpieczeństwo pracy wózka zapewniają dwa elementy. Pierwszym z nich jest specjalnie zaprojektowany kształt chassis, drugim długi, nisko umiejscowiony dyszel „dbający” o bezpieczne warunki pracy. Jego funkcjonalność obejmuje hamowanie w pozycjach krańcowych przechyłu dyszla oraz automatyczne zmniejszanie prędkości w momencie, kiedy maleje dystans pomiędzy operatorem a wózkiem. 
Dodatkową zaletą wózka są specjalnie zaprojektowane przez inżynierów Linde widły, z których każda ma nominalny udźwig dwóch ton. Zabieg ten sprawił, że w przypadkach, gdy np. operatorzy w pośpiechu chcąc jedynie przesunąć towar, unoszą go jedną widłą, nie wpływają na żywotność maszyny. Dodajmy do całości końcówki wideł niewalcowane czy odkształcane, a odlane z metalu, odporne na codzienne uderzenia, sprawiające, że maszyna jest jeszcze trwalsza. Wózek napędzany jest mocnym silnikiem prądu zmiennego. Duży moment obrotowy eliminuje efekt początkowego cofania podczas ruszania na wzniesieniach, zapewniając wysoką skuteczność w hamowaniu przeciwprądem, dzięki czemu wózkiem operuje się dynamicznie i bezpiecznie zarazem.
Bliźniaczą serią dedykowaną do stertowania jest 1172, w której koncentrując się na stabilności, silnik trakcji wraz z dyszlem umiejscowiono niesymetrycznie. Aby zapewnić wysoki poziom ergonomii, dyszel zaprojektowano tak, by wyrównać zaistniałą asymetrię oraz podnieść poziom bezpieczeństwa pracy operatora. Cenną cechą serii 1172 jest również proporcjonalne unoszenie. System Optilift zapewnia niemal intuicyjną pracę, całkowicie wykorzystując zadaną moc, sterując obrotami silnika hydraulicznego. Konkurencyjne rozwiązania pracują na pełnych obrotach pompy, regulując wydatek tylko zaworami, co daje mniejszą żywotność maszyny oraz większą energochłonność. Ergonomiczna główka sterująca posiadająca specjalne osłony chroniące dłonie umożliwia obsługę dowolną ręką również w rękawiczkach.
Zarówno w serii 1152, jak i 1172 zastosowano wyjątkowo odporną na uderzenia pokrywę Extrral wykonaną z opatentowanego kompozytu. Podczas wielotestu trwałości i wytrzymałości pokrywy przejechano po niej m.in. ważącym 6,5 t wózkiem. Po kilku prze...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy