Dołącz do czytelników
Brak wyników

Na dobry początek roku

Baza wiedzy | 7 czerwca 2021 | NR 1
0 43

Okres od grudnia 2010 r. od lutego 2011 r. był niezwykle udany dla deweloperów powierzchni logistycznych. W portfolio pojawili się nowi klienci, przedłużono też sporo umów najmu.

 

W grudniu firma deweloperska 


Goodman poinformowała oficjalnie, iż wygrała przetarg na realizację Pomorskiego Centrum Logistycznego o powierzchni 500 tys. m2 w porcie gdańskim. 
Centrum znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowanego niedawno terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Partnerem projektu jest InvestGDA. Centrum logistyczne będzie największym tego typu przedsięwzięciem w północnej Polsce. Wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro. 

 


Informacja o rozstrzygnięciu przetargu została ogłoszona w czasie grudniowej konferencji prasowej w Warszawie przez Sławomira Majmana, prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz prezesa Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alana Aleksandrowicza. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele firmy Goodman — międzynarodowej grupy działającej na rynku nieruchomości. 
— Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy przetarg na ten przełomowy projekt i cieszymy się z perspektywy współpracy z miastem Gdańsk i innymi partnerami projektu. Nasze międzynarodowe doświadczenie w zakresie rozwoju logistyki, planowania przestrzennego oraz zarządzania nieruchomościami chcemy wykorzystać przy budowie tego najwyższej klasy centrum logistycznego, które będzie obsługiwać i wspierać rozwój terminala kontenerowego w Gdańsku — mówi Greg Goodman, dyrektor generalny Grupy Goodman. 
— Pomorskie Centrum Logistyczne będzie rozwijać się sukcesywnie w miarę pozyskiwania najemców, a nieruchomości będą oddawane do użytku w ciągu 
10 miesięcy od momentu podpisania umowy z najemcą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości, jakie daje ta doskonała lokalizacja, szczególnie że na północy Polski brakuje tak dobrze położonych obszarów logistycznych i przemysłowych — mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor zarządzający Goodman Polska. 
— Wśród potencjalnych klientów, których będziemy chcieli zainteresować tym projektem, są podmioty działające w skali lokalnej, krajowej, jak również spółki międzynarodowe z sektora transportu morskiego, logistyki, dystrybucji, spożywczego oraz FMCG. Nasza elastyczność pozwala oferować magazyny, zaplecza produkcyjne, centra dystrybucji oraz przestrzeń biurową, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów — dodaje Błażej Ciesielczak. 

 


W ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego Goodman zaoferuje klientom różnorodne formy współpracy —w tym możliwość wynajmu lub kupna powierzchni. Zarówno cały park logistyczny, jak i same nieruchomości będą zarządzane przez zespół wewnętrznych specjalistów Grupy Goodman.
— W ostatnich miesiącach ogłosiliśmy rozpoczęcie wielu istotnych projektów i podpisaliśmy kontrakty na nowe inwestycje we Francji, Niemczech, Polsce i na Słowacji, których łączna powierzchnia wynosi ponad 180 tys. m2 — zapewnia Danny Peeters, prezes Goodman na Europę Kontynentalną. 
Klienci są zainteresowani lokalizacjami z dobrą infrastrukturą, gdzie mogą ulokować swoją działalność, korzystając z większego lub nowocześniejszego zaplecza. Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się zaledwie 20 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, który jest drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce obsługującym zarówno krajowe, jak 
i międzynarodowe połączenia. Cztery międzynarodowe linie kolejowe łączą Gdańsk z głównymi miastami i ośrodkami przemysłowymi w Polsce, a także cztery nowe szlaki komunikacyjne, w tym przebiegająca przez Gdańsk trasa północ-południe, są planowane lub w trakcie budowy. Pomorskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, największego polskiego portu morskiego, którego udział w krajowym handlu wynosi 40%. W promieniu 30 km znajdują się również inne porty morskie — w Gdańsku i w Gdyni. 
Park logistyczny będzie również połączony autostradą A1 poprzez Łódź ze Śląskiem i dalej z Czechami. Jednocześnie droga ekspresowa S6 łączy Gdańsk ze Szczecinem oraz dalej z Niemcami.

Panattoni Park Łódź East — przedłużone umowy najmu


Panattoni Europe poinformowało o przedłużonych umowach w Panattoni Park Łódź East. Aż pięciu klientów: 
Flextronics, Hartmann, Lekkerland, Schenker i Centrum podpisało z deweloperem nowe umowy najmu na łączną powierzchnię 45 600 m².
Panattoni Park Łódź East to szczególne miejsce w portfolio parków logistycznych Panattoni. Jest to nowoczesny kompleks dystrybucyjny, oferujący szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji. Zalety obiektu zostały dostrzeżone przez pięciu dotychczasowych klientów parku: Flextronics, Hartmann, Lekkerland, Schenker i Centrum, które przedłużyły współpracę. Nowe umowy najmu podpisano na łącznie 45 600 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej.
— Cieszymy się z przedłużenia umów najmu aż z pięcioma klientami parku — mówi Robert Dobrzycki z Panattoni Europe. — Jest to dla nas nie tylko potwierdzenie dotychczasowych nagród, ale również docenienie pracy, którą wkładamy w funkcjonowanie na jak najlepszym poziomie naszych powierzchni magazynowych. Nagrody, które otrzymała inwestycja, zostały przyznane przez specjalistów z branży, a należą do nich tak prestiżowe wyróżnienia, jak CEE Quality Awards w kategorii CEE Industrial & Logistics Development 2007 oraz the Cepif & International Herald Tribune CEE Best Project Awards.
Panattoni Park Łódź East jest jednym z czterech parków dewelopera w centralnej Polsce. Obecnie składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 92 200 m². 
Docelowo cały park będzie dysponował powierzchnią po...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy