Dołącz do czytelników
Brak wyników

Na wynajem czy na sprzedaż?

Baza wiedzy | 22 czerwca 2021 | NR 6
0 294

Deweloperzy poświęcają dziś wiele uwagi zarówno budowie magazynów, jak i zarządzaniu nimi. A stabilny portfel nieruchomości, to gwarancja rozwoju nie tylko dla dewelopera, ale powiązanych z nim funduszy inwestycyjnych.

Rynek nieruchomości logistycznych przeżywał w ostatnich kilkunastu latach nieprzeciętny rozkwit. Sytuacja na polskim rynku logistycznym wpisuje się w tendencje obserwowane w wielu krajach Europy. Nowe kraje UE w ciągu kilku, kilkunastu lat notują znaczny wzrost ilości nowoczesnych powierzchni magazynowych. Ma to związek z rozwojem gospodarczym czy silną ekspansją na ich terenie ze strony przedsiębiorstw zagranicznych. W przypadku Polski nakładają się na to dodatkowe katalizatory, związane z dużym rynkiem wewnętrznym, tranzytowym położeniem oraz licznymi inwestycjami produkcyjnymi czy handlowymi. 
U obecnych na naszym rynku deweloperów można znaleźć różne strategie działania. Jedni budują, by sprzedać, inni – by wynajmować. Dla części prowadzących inwestycje sam proces budowlany to dopiero początek, a ważnym obszarem działania staje się zarządzanie nieruchomościami. Deweloperzy tworzą także fundusze służące do zarządzania całym portfelem nieruchomości. Dla inwestorów stabilna inwestycja na rozwijającym się rynku to cenna zdobycz.

 

Błażej Ciesielczak
dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią

Goodman jest firmą, która buduje obiekty magazynowe i zajmuje się ich codziennym utrzymaniem. Najczęściej magazyny trafiają do jednego z naszych funduszy, co oznacza, że również zarządzamy nimi w ramach naszego portfela nieruchomości. Podejście takie to element globalnej strategii całej naszej Grupy. W Polsce jesteśmy jedną z nielicznych firm o takiej skali, która podchodzi do rynku nieruchomości logistycznych w tak kompleksowy sposób.

 

Magdalena Szulc
dyrektor SEGRO na Europę Centralną 

SEGRO jest czołowym właścicielem, zarządcą i dewe...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy