Autor: Marcin Jurczak

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Podnośniki. Podnoszą na potęgę

Podnośniki teleskopowe, nożycowe, platformy masztowe to urządzenia sprawnie radzące sobie przy pracach budowlanych czy wykończeniowych. Ale nie tylko. Sprawdzają się też w magazynie. Dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiają swobodny przejazd przez wąskie przestrzenie między regałami wysokiego składowania. Mogą pomóc w kompletacji. Najczęściej stosowane są zwyżki nożycowe, mające podnoszącą się w pionie platformę roboczą, której zasięg można zwiększyć poprzez rozsunięcie pomostu.

Czytaj więcej

Zielone obowiązkowe

W roku 2012 Polska, podobnie jak inne kraje unijne, musi opublikować
przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne do dyrektywy unijnej
w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, przez co stosowanie
proekologicznych technologii stanie się w magazynach standardem. Co jednak
nie znaczy, że nie są one już wdrażane – wręcz przeciwnie.

Czytaj więcej

Na wynajem czy na sprzedaż?

Deweloperzy poświęcają dziś wiele uwagi zarówno budowie magazynów, jak i zarządzaniu nimi. A stabilny portfel nieruchomości, to gwarancja rozwoju nie tylko dla dewelopera, ale powiązanych z nim funduszy inwestycyjnych.

Czytaj więcej

Chłodnia potrzebna od zaraz

Rozwój rynku powierzchni magazynowych z kontrolowaną temperaturą nie powinien dziwić. Rośnie liczba produktów i towarów, które mają dokładnie określone warunki transportu i przechowywania. To także efekt wzrostu popytu na kilka dużych grup towarów, przechowywanych i przewożonych właśnie w ten sposób.

Czytaj więcej

Operatorzy, jakich nie znacie

Praca operatora logistycznego utożsamiana jest często z rutyną codzienności. Setki podobnych ładunków, tysiące niemal identycznych operacji. Są jednak zadania, których nie powstydziłby się najlepszy agent specjalny. Nietypowe ładunki, skomplikowane transporty, niestandardowe wymagania klientów – dlaczego operatorzy decydują się mierzyć z takimi właśnie wyzwaniami?

Czytaj więcej

Funkcje opakowań w Tesco Poland

O funkcjach opakowań zbiorczych i wyzwaniach z nimi związanych z Mariuszem Trontem, menedżerem dystrybucji, i Krzysztofem Niciejewskim, menedżerem ds. współpracy z dystrybucją i operacjami w Tesco Poland Sp. z o.o., rozmawia Marcin Jurczak.

Czytaj więcej

Zakładnicy technologii?

Nowoczesna technologia zrewolucjonizowała pracę obiektów magazynowych. Na etapie poszukiwania maksymalnej efektywności coraz częściej pojawia się konflikt na linii człowiek – maszyna. Czy oznacza to realne zagrożenie dla pracowników magazynów?

Czytaj więcej

Od sortera do magazynu automatycznego

Automatyzacja jest dziś w logistyce wyraźnym trendem. Dotyczy to także firm działających na polskim rynku. Po rozwiązania częściowej lub całkowitej automatyzacji procesów sięgają dziś zarówno firmy zagraniczne operujące na naszym rynku, jak i firmy krajowe. Kto dziś „automatyzuje” i w jakich okolicznościach?

Czytaj więcej

Sieć musi wymagać

Trudno sobie wyobrazić współczesną logistykę bez standaryzacji. Dzięki określonym zasadom postępowania w rozbudowanych sieciach logistycznych możliwe jest osiąganie wysokiego poziomu efektywności i minimalizowanie kosztów obsługi ładunków. Standaryzacja dotarła do sieci handlowych, w praktyce to bowiem jedyny sposób na sprawną obsługę towarów napływających w dużych ilościach od setek dostawców. 
 

Czytaj więcej

Na wynajem – nie tylko palety

Obok firm oferujących usługi najmu palet, na rynku coraz wyraźniej zaznacza się oferta firm, które obok tradycyjnych palet proponują wynajem pojemników, w tym także przeznaczonych dla konkretnych branż czy grup produktów. 

Czytaj więcej

Sześćdziesiąt plus

Wydłużenie wieku emerytalnego zarówno kobiet, jak i mężczyzn stało się faktem. Wraz z nowymi przepisami powraca pytanie: jak wyjść naprzeciw osobom w starszym wieku? Ich obecności nie należy postrzegać jako zagrożenia, ale jako szansę – by wykorzystać możliwości, jakie niosą ze sobą doświadczeni pracownicy. 

Czytaj więcej

Na zakupy ze smartfonem

O nowych możliwościach, jakie systemy automatycznej identyfikacji i popularyzacja rozwiązań mobilnych niosą dla handlu detalicznego, z Dominikiem Kupiszem z Instytutu Logistyki i Magazynowania rozmawia Marcin Jurczak. 

Czytaj więcej