Opakowaniowa „rewia” dla branży spożywczej

Rynek

Targi Pakfood , których najbliższa edycja odbędzie się w dniach 14-17 września w Poznaniu, gromadzą wystawców obejmujących swą ofertą najważniejsze obszary branży opakowaniowej przemysłu spożywczego. To jedna z tych dziedzin, której udało się jak na razie dosyć skutecznie bronić przed kryzysem. 

 

Wśród wystawców są z jednej strony przedsiębiorstwa oferujące opakowania oraz pomocnicze środki opakowaniowe, materiały do pakowania i wyrobu opakowań, a także firmy zajmujące się projektowaniem opakowań, a z drugiej oferenci maszyn i urządzeń pakujących, maszyn do wyrobu opakowań, maszyn znakujących i etykietujących. 
W targach uczestniczą również firmy zajmujące się projektowaniem maszyn pakujących oraz doradztwem technicznym. 

Ekologiczne priorytety 


Normy sanitarne, a także proekologiczne obowiązujące w „spożywce” są coraz bardziej rygorystyczne. Dotyczy to na przykład tego, w co pakowane są dane wyroby. Dlatego w ostatnim czasie możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania wszelkiego rodzaju biodegradowalnymi foliami, na przykład NatureFlex — kompostowalną folią produkowaną w kilku wariantach (służy ona chociażby do pakowania produktów suszonych lub świeżych). Folię można stosunkowo łatwo obrabiać i zadrukować, tworzyć różnego rodzaju zgrzewy. Odpowiednio utrzymuje zgięcia i jest antystatyczna. Wykonane z niej opakowanie jest przyjazne środowisku, ma też podwyższoną stabilność wym...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy