Dział: Rynek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Savills wzmacnia dział magazynowy

Adam Majchrzak, doświadczony ekspert branży logistycznej, dołączył do firmy doradczej Savills, w której objął stanowisko dyrektora w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych.

Czytaj więcej

Regały przejezdne

W pierwszych dwóch częściach artykułu („NM” 02/2009 i 03/2009) wymieniono czynniki, które mają wpływ na typ zastosowanych w praktyce regałów i przedstawiono praktyczne wykorzystanie regałów stałych, natomiast ta poświęcona zostanie kolejnym typom regałów. Kolejnym typem regałów są regały przejezdne, urządzenia do składowania, których konstrukcyjne podpory nośne wyposażone są w zespoły umożliwiające przemieszczanie regału po utwardzonym podłożu gładkim lub wyposażonym w specjalnie do tego przystosowane torowisko. 

Czytaj więcej

Tygrys w DPD

Firmy z branży kurierskiej są postrzegane jako te, które oferują usługi o najkrótszych terminach doręczeń, najwyższych parametrach bezpieczeństwa i wartości dodanej. Te trzy kryteria wyznaczają sposób, w jaki są budowane ich systemy operacyjne.

Czytaj więcej

Nowe wdrożenia w magazynach

W pierwszym kwartale bieżącego roku dostawcy rozwiązań IT rozpoczęli kolejne wdrożenia programów typu WMS w magazynach polskich firm.

Czytaj więcej

Majątek firmy pod specjalnym nadzorem

Każdy magazyn jest zapleczem firmy, czy to produkcyjnej, usługowej, czy dystrybucyjnej. W zależności od nasycenia towarem i wartości tego towaru ma on kluczowe znaczenie dla sprawności pracy przedsiębiorstwa. Dlatego włamanie lub pożar zawsze przynoszą duże straty. Sprawdziliśmy, jakiego typu zabezpieczenia oferuje rynek. 

Czytaj więcej

Wymagania techniczne i montażowe dla regałów wspornikowych

Wśród współcześnie wykorzystywanych urządzeń do składowania dominującą rolę odgrywają bez wątpienia regały ramowe, a pozycja ta jest konsekwencją ich przystosowania do składowania najpopularniejszych paletowych jednostek ładunkowych. W praktyce nie zawsze jednak składowane asortymenty docierają do magazynu pod postacią dokładnie uformowanych jednostek ładunkowych. Rozwiązaniem może być wtedy zastosowanie innej konstrukcji regałowej, w której charakterystyczna dla regału ramowego poprzeczka nośna zastąpiona zostanie innym elementem nośnym, na przykład wspornikiem. 

Czytaj więcej

Towar w „skarbcu”

W jaki sposób najlepiej i najbezpieczniej składować 
swój towar? Jak go efektywnie pobierać i ładować tak, 
aby nie doszło do jego zniszczenia? Jeden z pomysłów
to zastosowanie automatycznych systemów składowania. 

Czytaj więcej

System regałowy Kardex Shuttle w Centrum Logistycznym Complex

Sercem Centrum Logistycznego Complex jest system 23 regałów automatycznych Kardex Shuttle XP, w których przechowywanych jest prawie 600 ton towarów. To już kolejna generacja tych maszyn, wyposażona w zaprojektowane specjalnie dla nich przez firmę Saia Burgess sterowanie Control 3000.

Czytaj więcej

Show z nowinkami

Największym magnesem przyciągającym zwiedzających na Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki Taropak są nowości produktowe. 

Czytaj więcej

Królestwo bram

Są coraz lżejsze, trwalsze, a jednocześnie gwarantują użytkownikom coraz większy komfort eksploatacji. Spełniają przy tym coraz bardziej wyśrubowane normy w zakresie bezpieczeństwa. Na polskim rynku automatycznych bram przemysłowych operują zarówno najwięksi europejscy „gracze”, jak i polscy producenci i dystrybutorzy.

Czytaj więcej

Manipulatory pokazuje m.in. firma Dalmec

Zasada działania regałów automatycznych opiera się na założeniu, że należy w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu obsługi. 

Czytaj więcej

W systemie siła

Więcej działań kompleksowych i nadzieja na to, że popyt na regały i systemy magazynowe w 2009 roku utrzyma się przynajmniej na podobnym poziomie co w roku bieżącym. 
Firmy wyposażające nowoczesne magazyny poprosiliśmy o krótkie podsumowanie roku i wyjawienie planów strategicznych na najbliższe miesiące. 

Czytaj więcej