Dołącz do czytelników
Brak wyników

Promocja przedsiębiorczości i aktywnego działania biznesowego

Baza wiedzy | 18 maja 2021 | NR 3
0 85

Jednym z istotniejszych obszarów biznesowych dla BNP Paribas Group jest sfera finansowania zakupu przez przedsiębiorców wózków widłowych. Firma promuje swoją markę na różne sposoby. 
W skali globalnej BNP Paribas jest zaangażowany jako partner międzynarodowych turniejów tenisowych, jak na przykład French Open. W skali ogólnopolskiej — jako BNP Paribas Lease dołączył do grona firm patronujących rywalizacji operatorów wózków widłowych — IX edycji Sztaplar Show 2008, która odbędzie się we wrześniu w czasie targów Taropak w Poznaniu. 
Rynek wózków widłowych w Polsce rozwija się z bardzo dużą dynamiką. Coraz większa grupa polskich przedsiębiorców decyduje się na to, aby nie kupować wózka widłowego, ale wziąć go w leasing. Dochodzimy więc powoli do sytuacji, która od lat ma miejsce w Niemczech, Anglii czy we Francji. Trudno się zresztą temu dziwić — kalkulacja kosztów pokazuje, że leasing po prostu się opłaca. Dyrektorzy finansowi czarno na białym widzą, że nie jest korzystnie alokować firmowe pieniądze w drogi sprzęt, który można z dużą korzyścią wypożyczyć na czas trwania umowy leasingowej. 
Jedną z głównych instytucji finansujących takie przedsięwzięcia jest właśnie BNP Paribas Lease Group. Firma powstała w 1998 roku i jest w 100 procentach filią BNP Paribas Lease Group S.A., lidera na rynku francuskim w dziedzinie finansowania wyposażenia dla przedsiębiorstw i osób prowadzących działalność gospodarczą. 
— Zajmujemy się finansowaniem wszelkiego rodzaju wyposażenia, niezbędnego do rozwoju każdej firmy: od komputera, poprzez samochody, maszyny rolnicze, aż po tak specjalistyczny sprzęt, jak wózki widłowe czy magazynowe regały — mówi Krzysztof Adlis, bussiness unit managerw BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o. — Dzięki obecności BNP Paribas Lease Group i jej partnerów na większości rynków europejskich, oferta, którą kierujemy do naszych klientów, może mieć charakter globalny. Nasza sieć agencji w całej Polsce zapewnia łatwy dostęp do naszych usług i możliwość uzyskania fachowej porady. 
W przypadku osób, które są zainteresowane pozyskaniem wózka widłowego, firma stawia na leasing, jako na bardziej dostępną dla przedsiębiorców i prostszą proceduralnie — w porównaniu z kr...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy