Przegląd agencji doradczych dla rynku nieruchomości logistycznych

Rozwój rynku sprzyja agencjom nieruchomości

TEMAT NUMERU

Czego aktualnie oczekują od doradców nieruchomości poszukujący nowej powierzchni magazynowej? Coraz częściej pytają o projekty szyte na miarę. O co jeszcze? Poznajcie opinie ekspertów.
 

Anna Głowacz
dyrektor Działu Industrial AXI IMMO      

 

Jeszcze większa indywidualizacja projektów

Wymagania klientów rosną, co związane jest z jeszcze większą indywidualizacją projektów i przeprowadzanych procesów związanych z najmem czy zakupem nieruchomości magazynowo-logistycznych. Dziś zakres doradztwo obejmuje nie tylko usługi związane z przeprowadzaniem transakcji i negocjacjami umowy najmu, ale poprzedzony jest licznymi analizami związanymi z dostępnością pracowników, oceną lokalizacji pod względem nie tylko kosztów, ale też dostępu do komunikacji publicznej. Ponadto klienci przy okazji doradztwa przy projektach BTS prosili nas o wsparcie techniczne przy opracowaniu i ocenie layoutu oraz wymagań technicznych obiektu. Przy realizacjach BTO wspieraliśmy klientów kompleksowo: od wyboru i oceny działki inwestycyjnej, poprzez przeprowadzenie procesu przetargowego na wybór wykonawcy, po wsparcie techniczne i audytorskie w trakcie realizacji inwestycji. W aktualnej sytuacji rynkowej najemcy oczekują od doradcy wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

 

Igor Roguski
head of Industrial & Logistics Department, CEE, BNP Paribas Real Estate Poland

 

Najemcy zainteresowani strategią deweloperów

Dla klientów BNP Paribas Real Estate Poland kluczowa jest wciąż lokalizacja. Rozszerza się jednak zakres tego pojęcia, obejmując dziś nie tylko dostępność dróg ekspresowych i autostrad. Dziś zaliczają się do nich również możliwości dogodnego dojazdu dla pracowników firmy – również z użyciem środków transportu publicznego. Widoczny jest wzrost znaczenia dostępności siły roboczej w procesie poszukiwania magazynu. Równocześnie zwiększa się rola przywiązania właścicieli obiektów do lokalizacji w poszczególnych miastach, co może ograniczyć utrudnienia związane z procesem przeno...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy