Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przewaga projektowa i wsparcie dla zrównoważonego obiegu w gospodarowaniu

Baza wiedzy | 23 września 2021 | NR 4
0 31

Wiele zagadnień wymaga dziś nowego podejścia do rozwiązywania tych samych problemów. Inteligentny sposób składowania i magazynowania pomaga zyskać przewagę operacyjną. Znajdź klucz do prowadzenia sprawnej logistyki i sprzedaży w czasach, gdzie każda minuta jest na wagę złota. 

Logistyka wewnętrzna z definicji ma ogromny wpływ na branżę e-commerce, gdzie dużą wagę przykłada się do lean-manufacturingu, czyli optymalizacji zarządzania towarem podczas dostaw. Takie działania zmieniają podejście do samego przepływu materiałów w ramach produkcji lub dystrybucji produktów i sprawnego nimi zarządzania w metodach just-in-time lub just-in-sequence. Każda redukcja czasu ma wpływ na szybsze dostarczenie przesyłki do klienta (czy to wewnątrz firmy czy do klienta końcowego), a co za tym idzie – na lepszą jakość realizowanego zadania. Nie bez znaczenia pozostaje fakt oznakowania i śledzenia przesyłki transportowej na każdym etapie procesu i szybkość reakcji w sytuacji reklamacji bądź błędu procesu.


W czym pomaga intralogistyka?


Intralogistyka to proces szyty na miarę, wykorzystujący technologie informatyczne i precyzyjne, inteligentne zaprojektowane pojemniki transportowe – tzw. nośniki ładunków. Automatyczne składowanie, magazynowanie i śledzenie pojemników transportowych służy planowaniu wielkości zamówień, błyskawicznych dostaw oraz efektywnemu wydaniu towarów. Wielokrotne użycie pojemników transportowych to sposób na oszczędność, wynikającą ze zmniejszenia kosztów logistyki zwrotnej oraz materiałów służących do zabezpieczenia przesyłek, jak kartony, folie bąbelkowe, wypełniacze. Inteligentne składowanie pojemników i redukcja powierzchni załadunkowej w transporcie powrotnym, gwarantowane przez pojemniki transportowe Utz z całą pewnością warunkują także redukcję kosztów transportu i utylizację opakowań kurierskich oraz wpływają na skrócenie czasu ponownej realizacji wysyłki. 
Dzięki poprawnej definicji procesu logistyki wewnętrznej i doborowi odpowiednich narzędzi, które ten proces obsługują, jak np. profesjonalne pojemniki transportowe wielokrotnie używane w procesach, zmniejszające ślad węglowy, można uzyskać lepsze efekty zarówno w zakresie wymiernych oszczędności kosztowych, środowiskowych, jak i poprawy ilości błędów procesowych. 


Na jakie rozwiązania warto stawiać?


Pojemniki grupy Utz z serii EUROTEC, RAKO czy pojemniki SmartBox używane w logistyce wewnętrznej przedsiębiorstw lub logistyce zwrotnej plac...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy