Raben w Polsce korzysta już w 100% z zeroemisyjnej energii, pochodzącej ze specjalnych farm fotowoltaicznych

TEMAT NUMERU

– Stawiamy na nowoczesne technologie, które są energooszczędne, i stale usprawniamy nasze procesy, aby zwiększyć ich efektywność operacyjną – podkreśla Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Raben Logistics Polska ma w Polsce już ponad pół miliona m2 magazynów logistycznych. Gdzie jest ich największa koncentracja?

Grupa Raben w Polsce ma 53 oddziały i dysponuje 640 000 m2 pow. magazynowej i 7000 samochodów ciężarowych, przy zatrudnianiu na poziomie 5200 osób. Natomiast w mojej spółce Raben Logistics Polska obecnie mamy 35 oddziałów w całej Polsce. Łącznie dysponujemy 560 000 m2 powierzchni magazynowej i 4000 samochodów ciężarowych, przy zatrudnieniu na poziomie ponad 3800 osób. Największe centrum logistyczne znajduje się w Gądkach pod Poznaniem, silnie rozwijamy także Śląsk i region mazowiecki. I właśnie tu w ubiegłym roku na naszej mapie pojawił się kolejny punkt, tym razem w samej stolicy, a dokładniej w dzielnicy Białołęka, po praskiej stronie Wisły. W listopadzie został tam oddany do użytku magazyn przeładunkowy Raben Logistics Polska o powierzchni 7500 m2.
 

Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Logistics Polska


Czy nowy magazyn jest innowacyjny pod względem energooszczędności?

Tak, jest wyposażony w 71 ramp przeładunkowych oraz innowacyjne rozwiązania wspierające energooszczędność, niską emisyjność i efektywność pracy, m.in. świetliki zapewniające dostęp do światła dziennego, oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu, wózki widłowe z bateriami Li-lon. Zatrudnienie znalazło w nim ok. 250 osób. Oddział jest nie tylko miejscem operacji prz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy