Raport Polskiej Rady Facility Management. W poszukiwaniu optymalnego modelu ochrony

Bezpieczeństwo

Prezentujemy czytelnikom omówienie zawartości Raportu Polskiej Rady Facility Management „W poszukiwaniu optymalnego modelu ochrony”. Ideą raportu jest kształtowanie świadomości bezpieczeństwa oraz wspieranie przedsiębiorców w procesie zarządzania bezpieczeństwem swoich zasobów i procesów.

Zarządzanie bezpieczeństwem dość często nie jest postrzegane jako integralna część procesu facility management, ale jako odrębny, samodzielny proces. Tymczasem jest on integralną częścią działalności organizacji, szczególnie organizacji biznesowej. Jego integralność dotyczy zarówno sfery koncepcyjnej i proceduralnej, jak i egzekucyjnej, wszak ochrona już z definicji koncertuje swoje aktywności na zabezpieczeniu bytu przedsiębiorstwa, jego zasobów, tych materialnych i tych niematerialnych. 
Przyjęcie tej formuły powoduje, że zarządzanie bezpieczeństwem powinno być usytuowane w przedsiębiorstwie jako proces równoprawny, a jednocześnie zapewniający wsparcie wszystkich procesów operacyjnych, funkcjonujących w przedsiębiorstwie. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że ochrona, poczynając od tworzenia koncepcji ochrony, poprzez wybór rozwiązań i dostawców usług ochrony, po zarządzanie umową i incydentami musi być w pełni zintegrowana z celami organizacji. Siłą rzeczy ochrona w swej przeważającej części odnosi się do ochrony zasobów materialnych, stąd jej b...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy