Show z nowinkami

Rynek

Największym magnesem przyciągającym zwiedzających na Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki Taropak są nowości produktowe. 

 

Na tegoroczną edycję poznańskiej wystawy (odbędzie się ona od 13 do 16 września) producenci i dystrybutorzy przygotowali sporo rynkowych premier. Będzie też wiele produktów, które dopiero w ostatnich tygodniach pojawiły się na rynku. Prezentacja nowości to jedna ze stron Taropaku, drugą — zapowiadającą się nie mniej interesująco — ma być np. pokaz wózków widłowych „z drugiej ręki”. 

Chwytają, manipulują...


Na stoisku AHS Polska można zobaczyć m.in. chwytak zaciskowy, nowatorskie rozwiązanie służące do chwytania opakowań, przede wszystkim worków, ale również kartonów czy płyt. Wydatnie zwiększa bezpieczeństwo prac związanych z przygotowaniem produkcji, jak również licznych czynności wykonywanych w magazynie. Nie działa tak jak stosowane zazwyczaj chwytaki grawitacyjne, posiada natomiast dwie ruchome głowice. Ta sama firma pokazuje również wózki manipulacyjne Protema, służące do obsługiwania (transport, załadunek, wyładunek) różnego rodzaju produktów na dużym obszarze. 
Bardzo przydatne urządzenie w gospodarce opakowaniami znajduje się na stoisku Albertina Polska. To tzw. orientator do podawania butelek, pozwalający na odpowiednie obracanie opakowań, ustawianie ich 
w należytym porządku i kolejno...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy