Dołącz do czytelników
Brak wyników

Szeroki wachlarz

Baza wiedzy | 9 czerwca 2021 | NR 5
0 134

„Nowoczesny Magazyn” przeprowadził badanie wśród firm z branży części zamiennych do wózków widłowych. Jak wygląda taka przeciętna firma na tym rynku? Czy jej obroty rosną w porównaniu do lat ubiegłych?

Przeciętne zatrudnienie w firmie dostarczającej akcesoria do wózków widłowych w Polsce wynosi 55 osób. Największa ankietowana przez nas firma zatrudnia obecnie 70 pracowników,  najmniejsza – 11. Wszystkie zgodnie deklarują, że prowadzą działalność gospodarczą na terenie całego kraju. Widać więc, iż nie da się przetrwać na rynku i rozwijać, ograniczając się tylko do danego regionu. A szczególnie w okresie rozkwitu handlu internetowego, gdy nawet małe firmy są w stanie po niewielkich kosztach dostarczać akcesoria na terenie całego kraju.
Co istotne, widać tendencję do jak największego poszerzania asortymentu i otwierania się na różnych klientów. Coraz częściej na rynku spotyka się więc firmy oferujące asortyment do wózków widłowych elektrycznych i spalinowych, a także do wózków wysokiego składowania, wózków paletowych, jak również do specjalistycznych wózków przeznaczonych do wąskich korytarzy, ciągników do holowania oraz różnego rodzaju systemów półautomatycznych. Duża część firm obecnych na rynku nie ogranicza się jedynie do sprzedaży części zamiennych. Bardziej opłacalna jest najwyraźniej działalność polegająca na sprzedaży gotowych wózków widłowych, łączona z serwisem i sprzedażą akcesoriów. 

 

 

Ocena roku 2010 


Firmy działające w branży części i akcesoriów do wózków widłowych oceniają rok 2010 jako umiarkowanie dobry. Generalnie odnotowały one wzrost sprzedaży i zauważyły lepsze nastroje wśród inwestorów. To dobra wiadomość, bo branża wydaje się powoli zapominać o słabym 2009 roku, kiedy to rynek wózków podnośnikowych skurczył się w Polsce o około 50%, a w górę ciągnęła go sprzedaż wózków używanych (co zresztą działało na korzyść firm świadczących usługi serwisowe). 
Również obecny rok oceniany jest całkiem dobrze przez firmy z branży, gdyż praktycznie wszystkie ankietowane przez nas firmy sp...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy