Tanie magazyny? Tylko do Euro 2012

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Firma Jones Lang LaSalle przedstawiła najnowszy raport „Rynek Magazynowy w Polsce — Podsumowanie Roku 2010 i Prognoza Rozwoju”. Eksperci firmy doradczej przeanalizowali również to, jak wygląda sytuacja rynkowa pod kątem kwot czynszów najmu. 

Po stagnacji obserwowanej w 2009 r., w 2010 r. na rynek wróciło ożywienie i najemcy zaczęli zgłaszać zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe. Był to okres szybko odbudowującej się aktywności najemców powierzchni magazynowych w Polsce. W efekcie w zeszłym roku wielkość zawartych transakcji wyniosła 1 260 000 m2. Według prognoz specjalistów Jones Lang LaSalle popyt powinien przekroczyć nawet 1 500 000 m2. Największym zainteresowaniem najemców cieszył się region Górnego Śląska W tym samym czasie deweloperzy skupili się głównie na wynajmie istniejących zasobów.

REKLAMA

 

 

Zdecydowana przewaga projektów BTS 


Na koniec 2010 r. w budowie znajdowało się 179 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Większość realizowanych projektów stanowiły obiekty typu built-to-suit BTS, co jest wyznacznikiem charakterystycznego trendu idącego w kierunku popularyzacji tychże obiektów. Ponadto coraz częściej powraca na rynek tzw. „powierz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy