W jaki sposób finansowane jest w Polsce wyposażenie magazynów?

Większość sprzętu magazynowego w leasingu

STRATEGIE MAGAZYNOWE

Ponad 944 mln zł – to kwota, na jaką w ubiegłym roku firmy zrzeszone w Polskim Związku Leasingowym podpisały umowy dotyczące finansowania wózków widłowych. Leasing w polskich przedsiębiorstwach stanowi główne źródło finansowania maszyn i urządzeń, w tym wyposażenia magazynów. Obecny rok ma pod tym względem nieznacznie odbiegać od poprzedniego.
 

Jeśli chodzi o dynamikę wzrostu, leasing w Polsce wypracował w ubiegłym roku najlepszy wynik od 11 lat. Biorąc pod uwagę, że co czwarta umowa leasingowa dotyczy finansowania maszyn i urządzeń, nie dziwi fakt, że również w tym sektorze wzrost zainteresowania produktami leasingowymi był znaczący. 
– Kwoty przeznaczone na finansowanie urządzeń IT i maszyn, w tym wózków widłowych, stanowiły 26,3% rynku i r/d/r charakteryzowały się zwyżkami o 17,7%. Nic nie wskazuje więc na to, żeby mocna pozycja tego sposobu realizowania inwestycji w naszym kraju miała ulec osłabieniu. W 2017 r., z odsetkiem finansowanych przez leasing inwestycji na poziomie 25,1%, Polska była na szóstym miejscu w Europie (6,5% powyżej średniej). Najprawdopodobniej w minionym roku nie było w tym zakresie znaczących zmian. W przypadku rozwiązań intralogistycznych obserwowaliśmy w każdym razie niesłabnący wzrost pop...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy