Zielone strategie w magazynach

TEMAT NUMERU

Energooszczędne, certyfikowane budynki to wymóg klientów, ale i banków, które zaczynają uzależniać finansowanie od wdrożonych rozwiązań przyjaznych środowisku – mówi Wojciech Kosiór, szef Działu Development, MDC².

W jaki sposób deweloperzy logistyczni realizują w swoich działaniach politykę zrównoważonego rozwoju?

Dziś polityka ESG [ang. Environmental, Social and Corporate Governance – środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny] to konieczny element działań deweloperów. Wyznacza ona kierunki i mocno wpływa na strategie funkcjonowania przedsiębiorstw. W MDC² polityka ESG właściwie tworzy nasze DNA. W jej ramach implementujemy różnorodne rozwiązania. W zakresie ochrony środowiska realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju w szczególności poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii w budynkach: kładziemy m.in. duży nacisk na rozwiązania związane z fotowoltaiką, mamy w planach instalacje pomp ciepła i utworzenie punktów ładowania pojazdów elektrycznych, wykorzystujemy oświetlenie typu LED, przyjęliśmy założenie, by 95% materiałów budowlanych nadawało się do recyklingu, realizujemy także system retencji wody deszczowej. Angażujemy się ponadto we współpracę z lokalnymi społecznościami, np. z fundacją Las Na Zawsze, z którą razem chronimy bogactwo pobliskich dojrzałych ekosystemów leśnych i sadzimy kolejne bioróżnorodne lasy.
Podchodzimy do strategii ESG kompleksowo, nie wybiórczo. Zwracamy uwagę nie tylko na ochronę środowiska, ale także na zagadnienia społeczne i prakty...

TA CZĘŚĆ SERWISU DOSTĘPNA JEST TYLKO DLA PRENUMERATORÓW.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do materiałów
Zaloguj się

Przypisy