Automatyzacja magazynu. Technologie automatyki magazynowej

STRATEGIE MAGAZYNOWE

Automatyzacja magazynu to proces polegający na automatycznym przenoszeniu towarów do magazynu i z magazynu do klientów, przy minimalnej pomocy człowieka. Automatyzacja pozwala firmom wyeliminować pracochłonne czynności, które obejmują powtarzalną pracę fizyczną oraz ręczne wprowadzanie danych i ich i analizowanie.

Dla przykładu pracownik magazynu może załadować na autonomicznego robota mobilnego ciężkie paczki. Robot przenosi je z jednego końca magazynu do strefy wysyłki, a oprogramowanie rejestruje ruch tych towarów, monitorując aktualny stan wszystkich zapisów. Roboty poprawiają wydajność, szybkość, niezawodność i dokładność tych czynności.
Automatyzacja magazynu nie wymaga pracy fizycznej ani zrobotyzowanej, a w wielu przypadkach oznacza po prostu użycie oprogramowania w celu zastąpienia zadań wykonywanych ręcznie. Ten scenariusz ilustruje, w jaki sposób roboty i ludzie współpracują ze sobą, aby wykonywać powtarzalne czynności, jednocześnie minimalizując zmęczenie i możliwość urazów.

Kluczowe czynności

Automatyzację można rozpocząć od systemu zarządzania magazynem (WMS), zbierania danych i kontroli stanów magazynowych. Chociaż automatyzacja magazynu wiąże się ze znacznymi kosztami początkowymi, istnieje wi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy