Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bezpieczny i efektywny

Baza wiedzy | 7 czerwca 2021 | NR 1
0 43

Redukcja kosztów, oszczędność miejsca, bezpieczeństwo — to zalety systemu wymiany baterii.

Oferowany przez EnerSys system Hawker Pro Series obejmuje szeroki zakres rozwiązań do wymiany baterii do wózków podnośnikowych, od prostych ręcznych systemów z ruchomymi wózkami przenoszącymi do całkowicie zautomatyzowanych instalacji z wózkami napędzanymi oraz bateriami i ładowarkami na trzypoziomowych stojakach. Rozwiązania te są dostosowane do parków obejmujących od 6 do więcej niż 250 wózków.
Hawker Pro Series oferuje istotne korzyści. Systemy te zajmują minimalną ilość miejsca (jedną trzecią mniej niż alternatywne metody wymiany baterii), a zatem zwalniają dodatkową pojemność magazynową lub powierzchnię wytwórczą, a także radykalnie redukują czas niezbędny do wymiany baterii do wózków. Na przykład w systemach zautomatyzowanych czas wymiany baterii może zostać zmniejszony do dwóch minut. Cechy te są istotne dla ruchliwych centrów dystrybucyjnych, które działają jako centra w oparciu 
o jednostkowe koszty i wykazują zapotrzebowanie na magazynowanie i przemieszczanie większej ilości jednostek na wózek, na osobę. Przy zastosowaniu zaawansowanego sprzętu obsługi baterii, który zapewnia bardzo szybką wymianę i odpowiednią rotację baterii, możliwe jest wyeliminowanie niepożądanych przestojów w pracy parku wózków, a co za tym idzie — możliwość zredukowania floty wózków do optymalnego minimum. 
Eksperci z firmy EnerSys twierdzą, że przy tych wszystkich korzyściach można osiągnąć zwrot inwestycji nawet przy najbardziej zaawansowanych instalacjach Pro Series, w okresie krótszym niż dwa lata.
Systemy Hawker Pro Series przyczyniają się także znacznie do zwiększenia bezpieczeństwa, ponieważ minimalizują, a w wielu przypadkach całkowicie eliminują obsługę ręczną, która jest przyczyną większości obrażeń w miejscu pracy. Ponad 30% nieobecności pracowników w pracy dłuższych niż 3 dni jest wywołane obrażeniami spowodowanymi ręczną obsługą. Takie obrażenia są powodowane nie tylko przez podnoszenie i przenoszenie, ale także przez używanie siły fizycznej d...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy