Branża security czeka na młodych i zainteresowanych technologiami. Emeryt czy rencista już nie wystarcza

Bezpieczeństwo

Według najnowszego raportu „Oferty pracy w Polsce kwiecień 2022” liczba ofert pracy dla pracowników ochrony wzrosła rok do roku o 24%. Dla porównania łączna liczba ofert pracy wzrosła jedynie o 9% w porównaniu do kwietnia 2021. Branża security to jeden z najdynamiczniej poszukujących pracowników sektor gospodarki i jeden z niewielu, który stale zwiększa zatrudnienie.

Usługi związane z bezpieczeństwem to największy sektor usług dla biznesu w Polsce, w którym zatrudnionych jest około ćwierć miliona ludzi. Pomimo tego, deficyt pracowników branży szacowany jest na ok. 20%. Największe firmy sektora rekrutują dzisiaj nie tylko pracowników do standardowej ochrony fizycznej, ale także specjalistów nowych technologii, w tym absolwentów kierunków związanych z bezpieczeństwem i systemami IT.
Seris Konsalnet, największa firma branży ochrony i bezpieczeństwa w Polsce, stawia na transformację usług, m.in. poprzez rozwój systemów zabezpieczeń najnowszej generacji czy rozbudowę portfolio o nowe obszary usług. Firma chce oferować klientom B2B cały wachlarz narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa, z którego można „uszyć” usługę na miarę potrze...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy