Jak dobrać maszynę pakującą?

OPAKOWANIE I OZNAKOWANIE TOWARU

Przygotowanie towaru do ekspedycji zabiera dużo czasu. Proces ten jednak można skrócić. Wszystko zależy od stosowanych maszyn i urządzeń wspomagających. Gdy mówimy o przygotowaniu danego produktu, zestawu produktów lub palety do magazynowania lub transportu, zazwyczaj pojawia się kwestia owijarek. Pakowanie to jednak nie tylko owijanie, w konkretnych przypadkach w grę może wchodzić znacznie więcej operacji. Pomimo szerokiej oferty wybór optymalnego urządzenia nie jest sprawą prostą. 

Zdaniem Grzegorza Reduty, dyrektora handlowego firmy Forankra Pol, czas trwania procesu pakowania towaru można skrócić, i to bardzo znacząco, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio się do tego przygotujemy. Wydajność maszyn pakujących to nie wszystko. Kluczem do sukcesu może być też bowiem np. użycie odpowiednich taśm czy folii bądź wypełnienie opakowania. 

 

 

Wśród owijarek oferowanych przez Polpack są urządzenia Wrapper S,
półautomatyczne owijarki palet, przeznaczone do zabezpieczania ładunków przy użyciu folii stretch. Sterowanie odbywa się ręcznie. Mają najazd dla wózków transportowych oraz możliwość zamontowania kolumny (wysokość dostosowana do wymiarów owijanego ładunku). Dla ułatwienia pakowania produktów lekkich i niestabilnych owijarki mogą być wyposażone w docisk pneumatyczny lub mechaniczny. Siła docisku jest regulowana. Prędkość obrotów talerza jest również regulowana od 3 do 16 obr./min. Ważąca ok. 300 kg maszyna obsługuje palety o wadze do 2 t, foliuje ok. 10 palet w ciągu godziny.


Zanim wybierzesz


Jednym z podstawowych walorów mobilnych wiązarek czy owijarek, akcentowanych przez samych użytkowników tych urządzeń, jest właśnie mobilność, tzn., że można je dość łatwo przenosić z jednego miejsca pracy na drugie. Zaletą jest niewielka przestrzeń, jaką zajmują podczas pracy. Stosuje się je tam, gdzie nie ma miejsca na zamontowanie urządzeń stacjonarnych. Kolejnym argumentem przemawiającym do potencjalnych użytkowników jest optymalizacja kosztów pakowania. Teoretycznie bowiem owijać można towary czy palety bez potrzeby używania maszyn, ale zużycie folii będzie wówczas dużo większe. Jak dużo? Sami producenci i dystrybutorzy urządzeń podkreślają, że poszczególne maszyny maj...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy