Plan automatyzacji magazynu

TEMAT NUMERU

Plan automatyzacji magazynu to strategia, program lub projekt, który ma na celu zwiększenie efektywności i skuteczności działania magazynu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i rozwiązań automatycznych. Może to obejmować takie rzeczy, jak: automatyczne systemy składowania i pobierania towarów, automatyczne systemy kontroli dostępności towarów, automatyczne systemy zarządzania zamówieniami i inne rozwiązania, które pozwalają na usprawnienie pracy magazynu i zwiększenie jego wydajności.

Czym jest efektywność i jak ją mierzyć?

Efektywność to stosunek efektów do nakładów. Może być mierzona różnymi sposobami w zależności od kontekstu. W przypadku biznesu efektywność może być mierzona przez stopień generowania zysku w stosunku do inwestycji. W przypadku pracy zespołowej efektywność może być mierzona przez ilość produkowanego wyniku w stosunku do ilości czasu i zasobów zużytych na jego osiągnięcie. W przypadku badań naukowych efektywność może być mierzona przez liczbę odkrytych zależności w stosunku do ilości przeprowadzonych eksperymentów.

Pomiar efektywności w magazynie należy rozpocząć od:

  1. Określenia celów i oczekiwań dotyczących efektywności procesów magazynowych.
  2. Zdefiniowania mierników efektywności, takich jak np. czas dostawy, poziom uszkodzeń produktów, liczba błędów w procesie magazynowania itp.
  3. Zebrania danych dotyczących procesów magazynowych, takich jak ilość przyjętych i wysłanych towarów, liczba operacji magazynowych, czas trwania poszczególnych etapów...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy