Recesja na horyzoncie budzi obawy

STRATEGIE MAGAZYNOWE

Raport „Confidence Index 2021” jest wynikiem czwartej edycji badania CBRE, Panattoni Europe i agencji badawczej Analytiqa, który podsumowuje główne wskaźniki efektywności przedsiębiorstw działających w sektorze logistyki i łańcucha dostaw i bada poziom ich optymizmu. Jak na optymizm wpłynęła pandemia COVID-19?
 

 

REKLAMA


Indeks zaufania dla logistyki i łańcucha dostaw w Polsce został ustalony w br. na poziomie 46,4, co jest wartością niższą niż w latach poprzednich (49,6 w ostatniej edycji raportu). Obliczenie wskaźnika zostało przeprowadzone w oparciu o odsetek respondentów zgłaszających zmianę na lepsze, gorsze lub też brak zmian. W efekcie wskaźnik powyżej 50 wskazuje na zmianę na lepsze, a poniżej 50 sugeruje zmianę na gorsze.
W tegorocznym badaniu wzięło udział łącznie 50 respondentów, z których 25 pochodziło z firm logistycznych, a 25 reprezentowało sektor produkcyjny i handlowy. Wśród uczestników badania byli przede wszystkim dyrektorzy ds. logistyki i dyrektorzy ds. łańcucha dostaw, którzy łącznie stanowili 38% respondentów, a także dyrektorzy zarządzający i dyrektorzy generalni, którzy stanowili 30% ankietowanych.
Nadal widoczna jest rozbieżność optymizmu między grupami producentów i sprzedawców detalicznych...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz elektronicznych wydań magazynu
  • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma
  • ... i wiele więcej!

Przypisy