Dział: ENERGIA I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie wskaźniku raportowania ESG? Standaryzacja ESG

ESG, czyli kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym, stają się kluczowym elementem budowania strategii biznesowych firm.

Czytaj więcej

Przyszłość należy do zielonych technologii. Magazyn energii

Polska firma tworząca rozwiązania dla elektromobilności i energoelektroniki chce pozyskać 9 ml zł na dalszy rozwój i ekspansję rynkową.

Czytaj więcej

Strategia zarządzania energią. Energia elektryczna i jej oszczędzanie w magazynie

Przy rosnących cenach za energię zasadą staje się jej oszczędzanie. Kluczem do niego jest zarządzanie nie tylko energią, ale i całym magazynem. Im bardziej zautomatyzowany magazyn, tym łatwiej uzyskiwać oszczędności. Choć nie wszystkie magazyny da się w pełni zautomatyzować, to w większości z nich można zainstalować magazyn energii.

Czytaj więcej

Dłuższe życie akumulatorów. Vestel Polska Technology Center z technologią oszczędnego ładowania widlaków

Niezakłócony przepływ materiałów w podwrocławskich zakładach produkcyjnych Vestel zapewnia flota 32 urządzeń do transportu poziomego. Aby zapewnić maksimum energooszczędności ładowania akumulatorów napędowych wózków widłowych, Vestel zdecydowała się na innowacyjny proces ładowania Ri.

Czytaj więcej

Nasz drogi prąd. Jak przygotować magazyn na gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej?

W 2019 r. będziemy mieli najdroższą energię w Europie, ponieważ w 80% opiera się ona na węglu kamiennym. Choć żaden z dostawców nie podał jeszcze ostatecznych cen, spodziewane podwyżki energii dla firm sięgną 50–70%. Tymczasem, jak podaje portal Wysokie Napięcie, obecnie energia z farm wiatrowych już jest o połowę tańsza od energii węglowej. Realnym potwierdzeniem tych faktów jest zakończona niedawno pierwsza w Polsce aukcja OZE, podczas której rząd zakontraktował 15-letni zakup energii z nowych farm wiatrowych. Pomimo nieuniknionych podwyżek branża logistyczna próbuje już teraz obniżyć koszty energii. Co można zrobić, by chronić magazyn przed gwałtownym wzrostem kosztów i czy naprawdę nic nie zależy od nas?

Czytaj więcej

Grosz do grosza… Oszczędzamy energię w magazynie na dziewięć sposobów

Nie tylko przesłanki klimatyczne każą nam oszczędzać energię elektryczną, choć to teraz gorący temat. Prąd jest coraz droższy i nic nie wskazuje, aby jego cena miała spadać.

Czytaj więcej

Selectiva 4.0 – inteligentna sieć i alternatywne technologie ładowania

Wraz z rodziną produktów Selectiva 4.0 firma Fronius wprowadza na rynek nową generację swoich udanych systemów ładowania akumulatorów napędowych stosowanych w intralogistyce. Przekonują one do siebie inteligentnymi funkcjami oraz najłagodniejszymi i najwydajniejszymi metodami ładowania akumulatorów elektrolitycznych. Poza tym są przygotowane do połączenia w inteligentną sieć. Użytkownicy urządzeń do transportu poziomego otrzymują wyposażenie zdolne sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom i jednocześnie mogą obniżyć koszty eksploatacji, prądu i zmniejszyć emisję CO2.

Czytaj więcej

Kreatywne rozwiązanie problemu z przestrzenią

Holenderska firma rodzinna Kras Recycling jest specjalistą w dziedzinie sortowania i dalszego przetwarzania odpadów papierowych, kartonowych, foliowych i plastikowych. W transporcie wewnętrznym Kras Recykling wykorzystuje elektryczne urządzenia do transportu poziomego oraz energooszczędną technologię ładowania, opracowaną przez austriackiego eksperta – firmę Fronius. Dzięki kompaktowym wymiarom firma była w stanie pomieścić prostowniki nawet w ograniczonych przestrzeniach – 
w niezwykle kreatywny sposób.

Czytaj więcej

Doładowywanie akumulatorów bez limitu

Firma Desch Plantpak z siedzibą w Waalwijk (Holandia) zmodernizowała swoją flotę pojazdów do tranportu wewnętrznego, wybierając UniCarriers na dostawcę wózków widłowych, które otrzymują energię z akumulatorów NexSys TPPL skonstruowanych w technologii cienkiej płyty z czystego ołowiu umożliwiającej nieograniczone doładowywanie.
 

Czytaj więcej

CD Netto z adresowalnym systemem oddymiania i wentylacji

Budownictwo przemysłowe kojarzy się głównie z wielkokubaturowymi, prostopadłościennymi bryłami, przy których budowie korzysta się z najbardziej typowych rozwiązań. To jednak błędne myślenie. Nowoczesne magazyny czy hale produkcyjne to często w pełni inteligentne budowle, które w łatwy sposób pozwalają modyfikować swoje powierzchnie w zależności od wymagań użytkownika. Przykładem takiej realizacji może być nowo otwarte centrum logistyczne sieci handlowej Netto w Kopytkowie k. Gdańska – po raz pierwszy w Polsce zastosowano w nim adresowalny system oddymiania i naturalnej wentylacji – AdComNet firmy D+H Polska.

Czytaj więcej

„Najczystszy” wózek w swojej klasie

Wiosną 2012 Jungheinrich wprowadza na rynek nowe wózki widłowe o udźwigu 4, 4,5 i 5 t, z napędem spalinowym i przekładnią hydrostatyczną. Maszyny te już dziś spełniają wymagania europejskiej normy dotyczącej emisji spalin Stage IIIB, która wejdzie w życie dopiero w 2013 r.

Czytaj więcej

Magazyn językiem korzyści

Wszystko, co dzieje się wokół nas, czego jesteśmy świadkami i uczestnikami, jest wynikiem potężnego procesu. Nasze działania czy zaniechania – chcemy czy nie – też są ziarenkiem w tym ogródku. Czym są procesy dla magazynów? Jaki wpływ ma podejście procesowe w magazynie na efektywność realizacji zadań? I na niebezpieczeństwa czyhające na magazynierów?

Czytaj więcej